Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Про латентну форму політичних репресій

Громадська організація «Український вибір» заявляла про протиправні дії слідчих органів СБУ, які проводили незаконні обшуки, пов’язані з її діяльністю. Ще під час обшуків СБУ оприлюднила на своєму офіційному сайті заяву під назвою «СБУ розслідує участь у незаконній анексії Криму представників громадської організації "Український Вибір"». Указана стаття є звинуваченням громадської організації «Український вибір» у проведенні референдуму та виборів на території АРК та у Севастополі 2014 року. Зазначена інформація апріорі не може мати реальних підстав і є завідомо надуманою. Такі твердження є неправдивим звинуваченням членів громадської організації «Український вибір» у скоєнні цілої низки тяжких злочинів, включно з державною зрадою.

Як ще можна розцінювати такі твердження СБУ: «Встановлено, що учасники ГО "Всеукраїнський громадський рух "Український вибір" під час анексії півострова та у подальшому активно підтримували окупаційні органи влади. Вони стали представниками незаконних виборчих комісій і дільниць, брали участь у діяльності незаконного збройного формування "Самооборона Криму". Учасники НЗФ здійснювали незаконне переслідування українських активістів, захоплення адміністративних будівель органів влади України»?

Звинувачення з боку правоохоронного органу є упередженими та навмисно дискредитуючими і можуть бути розцінені як притягнення завідомо невинних громадян до кримінальної відповідальності, поєднані з обвинуваченнями у вчиненні особливо тяжких злочинів.

25 березня 2021 року політична партія «Опозиційна платформа – За життя» оприлюднила заяву з посиланням на конкретні обставини та факти щодо надуманості висунутої фабули звинувачень стосовно членів громадської організації «Український вибір». Більше того, до зазначеної заяви були додані копії документів, які засвідчують непричетність громадської організації «Український вибір» з березня 2014 року до діяльності будь-яких громадських організацій на території АРК, зокрема і стосовно відокремлених структурних підрозділів «Українського вибору», які були ліквідовані.

Прикро звертатись до слідчих органів щодо необхідності дотримування загальних засад кримінального провадження, яке повинно відповідати принципам поваги до людської гідності, презумпції невинуватості та забезпечення доведеності вини. Як можна з точки зору логіки, моралі, професійної етики проігнорувати зазначені вище засади кримінального провадження, необґрунтовано і безпідставно оприлюднити вимисли, видаючи їх за реальність, звинувачуючи при цьому сотні людей у таких тяжких злочинах, як державна зрада, посягання на територіальну цілісність, повалення конституційного ладу тощо? Такі твердження з боку правоохоронних органів принижують честь і гідність членів руху та його ділову репутацію. Хіба не надуманими є твердження СБУ, що представники ГО «Український вибір» були членами незаконних виборчих комісій і дільниць, брали участь у незаконних озброєних формуваннях, здійснювали напади на адміністративні будівлі органів державної влади на території АРК?

Як ми вже повідомляли раніше, на той час жодна із організацій структури громадської організації «Український вибір» на території півострова не функціонувала і не могла бути учасником референдумних та виборчих процесів.

Більше того, 22 березня 2014 року на загальних зборах відокремлених підрозділів Територіальної ради громадської організації «Український вибір» в АР Крим було прийнято рішення припинити на території Криму діяльність громадського руху. При цьому одним з мотивів припинення діяльності було те, що «Український вибір», який виступає за територіальну цілісність України та народовладдя, не може реалізувати свої статутні цілі на території Криму (протокол № 5 від 22 березня 2014 року додається).

Тобто йдеться про те, що від початку кримських подій діяльність ГО «Український вибір» на території АРК та співпраця з відокремленими підрозділами півострова не підтримувались і жодних координаційних чи організаційних дій не проводилось. Саме зміст зазначеного протоколу засвідчує фактичне невизнання відокремленими відділеннями в АРК юрисдикційних повноважень та статуту ГО «Український вибір» та підтверджує, що «Український вибір» не може нести правової відповідальності за дії осіб усіх відокремлених підрозділів АР Крим.

7 травня 2014 року було скликано засідання Виконкому «Українського вибору» з розгляду питання щодо ліквідації відокремлених підрозділів Всеукраїнської громадської організації «Український вибір в АРК» (копія Розпорядження № 19 від 7 травня 2014 року додається). На реалізацію вказаного Розпорядження 7 травня 2014 року відбулось засідання Виконкому, який вирішив ліквідувати 210 відокремлених підрозділів громадської організації АРК (протокол Виконкому № 22 від 7 травня 2014 року).

Таким чином, з часу отримання громадською організацією «Український вибір» протоколу Територіальної ради громадської організації «Український вибір» в АР Крим із супровідним листом від 24 березня 2014 року та до цього часу будь-яких зв’язків із громадськими організаціями, відокремленими підрозділами на території АР Крим рух не підтримував.

На підтвердження наведеного додаємо копії супровідного листа та протоколу в повній редакції й водночас наголошуємо, що на той час на території АРК діяла інша громадська організація «Громадський рух «Український вибір» – За рідний Крим», до якої «Український вибір» не має відношення.

Не хотілося би вірити в розкручування правоохоронними органами маховика політичних репресій чи кримінального переслідування з ідеологічних мотивів або політичної доцільності, однак на користь цієї гіпотези свідчить те, що оприлюднені звинувачення презентуються суспільству як доконаний факт винуватості громадської організації «Український вибір» та її членів у інкримінованих злочинах на базі штучного створення доказів обвинувачення для притягнення завідомо невинних громадян до кримінальної відповідальності.

Додатки:

  1. Лист громадської організації «Громадський Рух «Український вибір» ‒ За рідний Крим» від 24 березня 2014 року № 13/1-УК;
  2. Протокол зборів відокремлених підрозділів Територіальної ради громадської організації «Український вибір» у АР Крим № 5 від 22 березня 2014 року;
  3. Копія свідоцтва про реєстрацію об’єднання громадян;
  4. Копія виписки з єдиного державного реєстру;
  5. Копія довідки з єдиного державного реєстру.
  6. Розпорядження ГО «Український вибір» № 19 від 7 травня 2014 року;
  7. Протокол Виконавчого комітету ГО «Український вибір» № 22 від 7 травня 2014 року, супровідний лист від 27 червня 2014 року, вих. № 44/27-06.

 

 

Заступник голови ГО «Український вибір – Право народу»,

народний депутат України від «Опозиційної платформи – За життя»

НІМЧЕНКО В. І.

 

 

Лист громадської організації «Громадський Рух «Український вибір» ‒ За рідний Крим» від

24 березня 2014 року № 13/1-УК;

Протокол зборів відокремлений підрозділів Територіальної ради  громадської організації

«Український вибір» в АР  Крим № 5 від 22 березня 2014 року;

Копія свідоцтва про реєстрацію об’єднання громадян

Розпорядження ГО «Український вибір»  №19 від 7 травня 2014 року;

 

Супровідний лист від 27 червня 2014 року, вих.  44/27-06;

 

Протокол Виконавчого комітету ГО «Український вибір» № 22 від 7 травня 2014 року.

Опубліковано: 27 березня 2021
×
Приєднатися