Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Президент Зеленський так нічого і не зробив для визволення українських моряків!

Гучний скандал між президентом України і міністром закордонних справ засвідчив не лише відсутність комунікації між главою держави та зовнішньополітичним відомством, а й катастрофічну профнепридатність представників МЗС.

Конфлікт між президентом України і главою МЗС України виник через ноту МЗС РФ від 25 червня, в якій говориться: «Українській Стороні пропонується надати відповідно до кримінально-процесуального законодавства Російської Федерації письмові гарантії участі кожного з 24 українських моряків після їх звільнення з-під варти в попередньому і судовому слідстві». Тобто РФ заявила про свою готовність звільнити моряків і повернути їх додому, до їхніх сімей.

Замість спекуляцій з боку президента і міністра та їхніх піар-заяв необхідно відповісти на ключове питання: що робити далі? Важливим є те, що за розгромною критикою пана Зеленського на адресу Клімкіна з приводу неузгодження з ним дипломатичної ноти не було жодних конструктивних дій з боку глави держави.

Внаслідок цього ми отримали патову ситуацію. Є відмова МЗС України від повернення моряків додому. Є заява МЗС РФ про те, що «якщо українська позиція буде переглянута, вони повинні будуть надіслати нову відповідь». І є бездіяльність особисто президента Зеленського. Тобто президента Зеленського обурило те, що без його відома МЗС України відмовив у звільненні моряків, але його зовсім не обурює, що моряки продовжують перебувати під арештом, і він нічого не зробив для їх звільнення.

І це при тому, що рідні і близькі моряків, знаючи про рішення Міжнародного трибуналу з морського права, покладають надії на те, що глава держави зробить все, аби якнайшвидше їх повернути.

Це право рідних і близьких моряків ‒ вимагати від президента рішучих та виважених кроків. І це обов'язок глави держави ‒ зробити все для звільнення українських громадян.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 4 липня 2019
×
Приєднатися