Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Президент витирає ноги об Конституцію України і хизується цим перед народом

Конституційна криза і повна неповага до букви Основного Закону, грубе порушення основоположних прав і свобод демократичного суспільства, повне нехтування правами людини, злочини проти свободи слова і свободи особистості, гарантованих Конституцією України, посягання на основне національне багатство – землю – все це «досягнення» нинішньої української влади, яка лицемірно вітає українців з Днем Конституції.

Відповідальність за це лежить насамперед на Президентові Володимирові Зеленському, який провадить антиконституційну, антисоціальну і антинародну політику. Цим він зрадив інтереси українців і грубо порушив статтю 3 Конституції України «Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю». Водночас глава держави на стільки впевнений у власній непогрішності, що в інтерв'ю телеканалу «1+1» відкрито робить заяви, які повністю викривають антиконституційний і злочинний характер своєї влади.

Так персональні санкції проти керівництва партії «Опозиційна платформа – За життя» та членів їхніх сімей затверджені РНБО і введені в дію указом Президента із порушенням статей 34, 62 Конституції України, якими кожному гарантовано вільне вираження своїх поглядів і переконань і також заборонено обмеження прав і свобод громадян, поки їхня вина не доведена в суді. А блокування роботи телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK – це безпрецедентний напад на свободу слова, кричущий злочин стосовно незалежних ЗМІ і порушення статті 15 Конституції України щодо заборони цензури.

Унаслідок закриття трьох телеканалів без роботи залишилися 1,5 тис. їхніх співробітників, включно із журналістами. Ще один телеканал – «Перший Незалежний» – був відключений від мовлення під тиском влади вже через годину після початку ефіру на вимогу СБУ.

Рада національної безпеки і оборони України в руках Президента Зеленського стала інструментом для розправи з політичними опонентами, підконтрольною главі держави альтернативою судам і правоохоронним органам. В інтерв'ю Президент прямо називає РНБО своїм «швидким інструментом і зброєю». Тобто замість того, щоб притримуватись законних процедур і правових рішеннь влади шляхом ручного управління і за допомогою репресивної машини, якою стала Рада нацбезпеки і оборони, розправляються з усіма, хто загрожує чинному режиму. Зеленський у своєму інтерв'ю прямо говорить, що вони розглядали 2 варіанти: а) змінювати законодавство; б) «зупинити це» – тобто діяти всупереч законодавству. І Зеленський зізнається, що він вибрав варіант «б» – варіант беззаконня і терору.

Унаслідок такої політики віднедавна РНБО наділена невластивими їй функціями, чим грубо порушується стаття 107 Конституції «Рада національної безпеки і оборони Україна є координаційним органом з питань національної безпеки і оборони при Президентові України». Але президент сприймає її інакше.

Також Зеленський в інтерв'ю відкрито визнає, що «веде боротьбу з Конституційним Судом», а підписавши незаконне рішення РНБО, він й зовсім «заблокував дії Конституційного Суду». Тобто, порушуючи закон, знищуючи конституційний порядок у країні, глава держави ще й хизується цим перед громадянами. За цих оставин свавілля, яке здійснюється владою щодо суддів Конституційного Суду, вже призвело до затяжної конституційної кризи в Україні і стало наслідком посягання на незалежність суддів, тиску на суддів Конституційного Суду. Фактично Президент намагається привласнити собі функції судової гілки влади, хоча, згідно зі статтею 126 Конституції України, «Незалежність і недоторканність суддів гарантуються Конституцією і законами України».

А розпродаж української землі може стати найбільшою аферою в історії сучасної України. Ухвалення Верховною Радою України під тиском глави держави антиконституційного закону про так званий ринок землі, проти волі народу, позбавляє українців права власності на землю та її ресурси, а також порушує статтю 13 Конституції України, у якій йдеться про те, що «земля, її надра, природні ресурси є об'єктами права власності Українського народу».

В Україні стає буденністю обмеження прав російськомовних громадян. Це йде врозріз зі статтею 10 Конституції України, якою «гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України».

Повсюдно порушуються права українців на працю, на медичну допомогу, на освіту. Зневажається норма про рівність всіх громадян перед законом. Зокрема яскравий приклад тому – спробами запровадження «правосуддя спеціального призначення», яке має діяти щодо учасників ООС (раніше АТО).

А ідея, яку лобіює Президент Зеленський, про можливість повного розриву контактів з Донбасом, про якусь Стіну, якою нібито можна відділити частину території поки що єдиної, суверенної України, – це дика, кричуща зрада українських громадян, злочин проти територіальної цілісності України, закріпленої статтею 132 Конституції «Територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території... з урахуванням їх історичних, економічних, географічних особливостей, етнічних і культурних традицій».

Точно так само керований фінансовими кредиторами і західними політиками український уряд давно зрадив інтереси свого народу, порушивши статтю 1 «Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава» і статтю 5 Конституції України «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ».

Конституція в небезпеці. Вона ігнорується Президентом Зеленським, котрий відкрито зловживає своїм службовим становищем. І наше головне завдання сьогодні – захистити Конституцію України, відстояти принципи конституційності і верховенства права, не допустити внесення до Основного Закону змін, які лобіює злочинна влада і які встановлюють диктатуру «зеленої» команди.

Та спроби Президента Зеленського, його оточення і численних західних кураторів узурпувати владу не повинні і не можуть успішно закінчитися. Політична партія «Опозиційна платформа – За життя» була і залишається основним опонентом нинішньої влади. І ми зробимо все можливе, щоб поняття «законність», «право» і «конституційні гарантії» не стали порожнім звуком, щоб країна остаточно не втратила суверенітет і незалежність, які лежать в основі Конституції України і визначають основні принципи державності нашої країни.

 

Партія «Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 26 червня 2021
×
Приєднатися