Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Надання Шептицькому звання «Праведник народів світу» суперечить принципам історичної справедливості

Українські націонал-радикали і політики різних рівнів, які симпатизують їм, не полишають цинічних спроб переписати історію, героїзувати поплічників гітлерівської Німеччини, а отже, осіб, так чи інакше причетних до жорстоких злочинів проти українського та інших народів. Але цього разу їхні ідеї досягли апогею у своїй абсурдності.

Так, сьогодні Київрада з ініціативи депутата фракції «Голос» та за підтримки партії «УДАР» прийняла рішення про звернення до Ізраїльського національного меморіалу Катастрофи (Голокосту) та Героїзму «Яд Вашем», офіційно підтримавши надання Андрію Шептицькому почесного звання «Праведник народів світу».

Партія ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ виступає категорично проти подібної ініціативи, яка має яскраво виражений політичний характер і покликана спотворити історичну пам'ять про найтрагічніші події та справжніх героїв ХХ століття.

По-перше, Київська міська рада, як орган місцевого самоврядування, не уповноважена розв'язувати питання суспільного життя, які стосуються всієї країни. Так само як і не має повноважень самостійно спрямовувати звернення до установ, розміщених на території іноземних держав, оскільки це належить до сфери повноважень виключно центральних органів влади.

По-друге, уродженець Австрійської імперії митрополит Галицький ніяк не пов'язаний з містом Києвом та не є діячем, який залишив слід в історії української столиці.

По-третє, і це найголовніше, викликає відвертий подив нав'язування депутатами Київради неоднозначної постаті Андрія Шептицького як героя не лише для українського, а й для єврейського народу. Нації, яка пережила Голокост, народу, який зазнав важких випробувань у роки Другої світової війни, ігноруючи пам'ять про мільйони загиблих від злочинів нацистів, пропонують прирівняти до Праведників народів світу діяча, відомого своїм сердечним вітанням на адресу «переможної німецької армії» після захоплення гітлерівськими військами Львова. У цьому ж «послужному списку» – співпраця з німецькими окупантами та участь у створенні дивізії СС «Галичина».

Відповідно, вищезгадане звернення до «Яд Вашем» щодо надання Андрію Шептицькому почесного звання «Праведник народів світу» є не просто нешанобливим та образливим. Воно демонструє повну історичну неграмотність його ініціаторів, підтверджує політичну та дипломатичну неспроможність депутатів Київради, які підтримали цю скандальну пропозицію та відверто спекулювали на подвигу тих, хто протистояв Голокосту і, ризикуючи життям, справді рятував євреїв від нацистів.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ відповідально заявляє, що має намір жорстко протистояти всім спробам переписати історію як з боку націоналістів, радикалів та інших фашиствуючих маргіналів, так і з боку чинної української влади. Ми не дозволимо спотворити історію України, витерти ноги о її справжніх героїв та розтоптати подвиг тих, хто віддав своє життя в ім'я Великої Перемоги в роки Великої Вітчизняної війни. З цією метою нашою партією було створено громадський рух «Український фронт захисту історичної пам'яті».

Тимчасом як нинішньою владою вже зведено до рангу державної політики відмову від героїчного минулого нашої країни, знищення пам'яток радянським визволителям, перейменування міст та вулиць, героїзацію поплічників фашистів та нацистів, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ продовжить боротьбу за збереження історичної пам'яті та обстоюватиме інтереси всього українського народу і його майбутніх поколінь, які мають право знати справжню історію своєї держави.

 

Партія ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ

Опубліковано: 18 листопада 2021
×
Приєднатися