Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Посольство США видалило зі свого сайту інформацію про біолабораторію передостаннього рівня захисту, яка працює тільки з людськими патогенами

Посольство США опублікувало відповідь на наше звернення, адресоване президенту Зеленському, щодо роботи в Україні 15 військових біолабораторій, контрольованих Пентагоном.

Ця жалюгідна спроба виправдатися і замінити оприлюднення інформації про реальну діяльність небезпечних лабораторій загальними міркуваннями заслуговує лише на зневагу. Так само, як заслуговує на зневагу позиція української влади, яка не хоче відкрити народу правду, побоюючись розгнівати «вашингтонський обком», що здійснює зовнішнє управління Україною.

У своїй заяві Сполучені Штати визнають, що Міноборони США працює спільно з урядом України над забезпеченням консолідованого і захищеного зберігання (тобто зберіганням, збором і транспортуванням) збудників хвороб і небезпечних хімічних речовин. Цією ж заявою США підтверджують свою мету: проведення біологічних досліджень.

Заява посольства США містить посилання на документ на сайті посольства – Biological Threat Reduction Program (Програма щодо зменшення біологічних загроз). Із цим документом пов'язані два цікаві факти.

По-перше, ця сторінка з'явилася в мережі Інтернет вперше 9 квітня 2020 року, за 3 дні до реєстрації депутатського звернення щодо біолабораторій, тобто в період, коли наші представники активно збирали інформацію про американські біолабораторії та спілкувалися з експертами.

По-друге, посилання з україномовного матеріалу ведуть на англійську версію документа, хоча на сайті посольства є й варіант українською. Документ українською мовою з'явився раніше, тільки у 2017 році на цій сторінці був інший текст, який зараз видалено, зокрема:

  • Консолідація особливо небезпечних патогенів у сучасних спорудах III-го рівня біобезпеки (одна лабораторія III-го рівня біобезпеки для людських патогенів, і одна лабораторія III-го рівня біобезпеки для патогенів тварин).

Тобто у 2017 році посольство США не лише відкрито курирувало як мінімум 2 лабораторії III (передостаннього) рівня захисту, а й відкрито заявляло про це. Це не є доказом того, що не було інших, більш небезпечних лабораторій, або ж у цих лабораторіях не проводилися експерименти зі збудниками максимального рівня небезпеки, але абсолютно точно свідчить про бажання посольства США видалити інформацію, яка їх компрометує.

Крім того, створення окремої лабораторії для людських патогенів свідчить про проведення експериментів на людях. І це головна причина створення біолабораторій США в Україні. Це можливість проведення найнебезпечніших досліджень, а також досліджень на людині, які законодавчо заборонені у Сполучених Штатах, проте дозволені в Україні – як через недосконалість українського законодавства, так і більшою мірою через зовнішне управління Україною з боку США, що дозволяє перетворювати нашу країну на майданчик для біологічних експериментів, могильник для токсичних та ядерних відходів і на сировинний придаток.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 27 квітня 2020
×
Приєднатися