Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Спроба ліквідації Окружного адмінсуду Києва ‒ ще один злочинний крок Зеленського до узурпації влади

Президент Володимир Зеленський не полишає спроб узурпувати владу, підпорядкувавши собі судову систему країни. Його мета ‒ максимальне ослаблення системи правосуддя, повний контроль над судами і фактично позбавлення українських громадян права на судовий захист. Це дозволить владі продовжити взяту на озброєння практику позасудових розправ над опозицією, закриття незалежних ЗМІ, рейдерського знищення бізнесу в інтересах свого найближчого оточення і заокеанських господарів.

Під удар уже потрапив Конституційний Суд України. Політично мотивованим тиском і відвертим цькуванням суддів КСУ, спробою оголосити «нікчемним» законне рішення Конституційного Суду України та навіть розпустити весь його склад влада продемонструвала свавілля і повний правовий нігілізм. А коли провалилася спроба Зеленського перекроїти КСУ під себе, а незаконність його рішень стала очевидною і привернула увагу міжнародної громадськості, глава держави незаконно, на порушення норм Конституції, скасував президентський указ про призначення неугодних йому суддів Конституційного Суду України, включно з головою Суду.

Цього разу об'єктом показової розправи став Окружний адміністративний суд міста Києва. Глава держави вже вніс до Верховної Ради проект закону від 13 квітня 2021 року № 5369 про ліквідацію ОАСК і утворення Київського міського окружного адміністративного суду.

При цьому Президент фактично не тільки відкрито порушив норми Конституції та законів України, а й, по суті, здіснив службове підроблення. Просуваючи вищевказану ініціативу, він не провів щодо законопроекту № 5369 належних консультацій з Вищою радою правосуддя, як вимагає Основний Закон. Навіть більше, обговорював із ВРП зовсім іншу законодавчу ініціативу ‒ з консультативних висновків Вищої ради правосуддя випливає, що йшлося про утворення Окружного адміністративного суду Київської області та міста Києва замість ліквідованого Окружного адміністративного суду міста Києва та Київського окружного адміністративного суду.

Глава держави сором'язливо мовчить і про висновки ВРП щодо його попереднього законопроекту, хоча вони є обов'язковими до розгляду. А Вища рада правосуддя чітко констатувала, що реалізувати зазначений законопроект неможливо до початку роботи повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на підставі рекомендацій якої  має відбуватися переведення суддів з ліквідованого у новостворений суд.

Ще один приклад нехтування владою нормами чинного законодавства ‒ загроза представника Президента в КСУ Федора Веніславського розцінювати як «підставу для звільнення» відмову суддів ОАСК дати згоду на їх переведення до інших судів. Хоча Європейська хартія про статус суддів установлює, що суддя, який обіймає посаду, не може бути переведений на будь-яку іншу роботу, навіть із підвищенням, без його згоди на це.

На спроби розправи над ОАСК уже відреагувала Рада суддів України. Там заявили про відсутність правових підстав для прийняття запропонованих Президентом Зеленським проектів законів щодо ліквідації Окружного адміністративного суду міста Києва і застерегли главу держави від порушення Конституції.

«Ліквідація будь-якого суду в такий спосіб є посяганням на Конституцію України і призведе не тільки до колапсу і краху судової гілки влади, а й до краху України як правової держави», ‒ говориться у зверненні Ради суддів України.

Порушення Президентом Зеленським конституційних приписів щодо процедури утворення, реорганізації та ліквідації судів стало черговим наступом на незалежність суддів в Україні, ще одним його кроком до диктатури та узурпації влади. Дії глави держави підпорядковуються інтересам зовнішнього управління Україною. А ті сили, які його здійснюють, передусім Сполучені Штати Америки, через фінансову участь і пов'язаний з нею контроль, устами своїх представників і численних грантових організацій поставили українській владі конкретне завдання: передати судову систему, зокрема формування суддівського корпусу, під їх повне управління. І нічого спільного ні з реформою, ні з суверенітетом це рейдерське захоплення судової системи України не має.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 21 квітня 2021
×
Приєднатися