Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Політичний банкрут Зеленський намагається встановити диктатуру, незаконно закриваючи ЗМІ

Указ Президента України Зеленського про припинення діяльності телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK, запровадження персональних санкцій проти їхнього власника, члена Політради партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Тараса Козака є актом узурпації влади, відвертої цензури, механізмом установлення диктатури і тиранії в країні, грубим порушенням усіх міжнародних принципів та норм демократії.

Йдучи шляхом корупції, крадіжки грошей на «Великому будівництві», піднімаючи тарифи на газ для населення, переслідуючи російськомовних громадян і підтримуючи націонал-радикалів, Зеленський не міг проігнорувати свободу слова тих засобів масової інформації, які виступали з обґрунтованою критикою його дій.

Це рішення, через яке Україна автоматично переходить до диктатур, свідчить лише про повне банкрутство чинної влади, реальність катастрофічного падіння рейтингу особисто Зеленського та партії «Слуга народу».

Рішення Президента Зеленського повністю суперечить чинному законодавству. Частина друга статті 1 Закону України «Про санкції» говорить: «Санкції можуть застосовуватися з боку України по відношенню до іноземної держави, іноземної юридичної особи, юридичної особи, яка знаходиться під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи-нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, а також суб'єктів, які здійснюють терористичну діяльність».

Телеканали «112 Україна», NewsOne і ZIK є українськими юридичними особами, а Тарас Козак є громадянином України, тому рішення, ухвалене Зеленським, ‒ грубе, кричуще порушення українського законодавства, оскільки дія Закону України «Про санкції» на них не поширюється. Закони і Конституція України (стаття 62) прямо забороняють обмеження прав і свобод громадян, поки їх винність не доведена в законному порядку і не встановлена рішенням суду. Жодними указами Президента без рішення суду не може бути припинено діяльність телевізійних каналів.

«Опозиційна платформа ‒ За життя» заявляє, що умисні, злочинні дії Зеленського, який провалився як лідер держави, ‒ це спроба розправи над опозиційною політичною силою, яка згідно з даними соціологічних опитувань є лідером політичних симпатій.

Представники політичних сил України, громадянського суспільства і мислячі громадяни повинні усвідомлювати, що влада Зеленського твердо встала на шлях узурпації влади, встановлення диктатури, знищення опозиції та розправи над свободою слова.

Ми звертаємося до міжнародних організацій та їхніх моніторингових місій в Україні, дипломатичних представництв із закликом рішуче засудити диктаторські дії Зеленського. Вказати на неприпустимість репресій проти опозиції та незалежних ЗМІ.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 2 лютого 2021
×
Приєднатися