Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Відсутність інструкцій про захист від коронавірусу російською мовою – цілеспрямована політика влади з дискримінації російськомовного населення

Міністерство охорони здоров'я спільно з Міністерством культури опублікувало рекомендації для протидії COVID-19 українською мовою, а також польською, татарською, угорською та румунською. Матеріали російською мовою серед них відсутні.

Це чергова цинічна акція чинної влади на чолі із президентом Зеленським, спрямована на обмеження прав російськомовних громадян. До того ж, в умовах реальної загрози життю і здоров'ю людей це не тільки дискримінація мільйонів громадян за мовною ознакою, а й фактор, що збільшує ризик зараження.

З огляду на особливості проживання російськомовних громадян (їх щільне розселення) і те, що значна частина з них – це люди похилого віку, переклад на російську мову мав стати пріоритетним завданням для влади. Однак не став.

«Опозиційна платформа – За життя» зробила переклад опублікованих рекомендацій російською мовою і поширить його серед мільйонів наших громадян. І в подальшому докладе всіх зусиль, щоб російськомовні громадяни України отримували всю необхідну інформацію про боротьбу з COVID-19.

Ми вимагаємо від влади припинити мовну дискримінацію російськомовних громадян і поширювати матеріали, що сприяють захисту від коронавірусу, російською мовою, особливий статус якої закріплений у статті 10 Конституції України: «В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України».

Президент Зеленський продовжує злочинну політику Порошенка, внаслідок якої намагаються нав'язати всьому народові ідентичність, властиву тільки окремій частині населення країни. Народу, який говорить різними мовами, ходить до різних церков, по-різному оцінює й шанує свою історію.

Це шлях у нікуди, шлях розколу і розпаду країни, вся відповідальність за який лягає на президента Зеленського та його команду. 

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 4 квітня 2020
×
Приєднатися