Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Відкрите звернення політичної партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» до міжнародної спільноти у зв'язку із черговим зухвалим втручанням спецслужб у роботу Верховного Суду

Широкого міжнародного резонансу набула інформація про грубе втручання чинної української влади на чолі із Президентом України Володимиром Зеленським у діяльність Конституційного Суду України. Останнім часом також зростає тиск на суди загальної юрисдикції, що посилився після прийняття 14 липня Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду рішення про визнання незаконним указу Президента України від 27 березня 2021 року, яким він скасував указ одного з попередніх президентів про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду України. На сьогодні саме він є головою Конституційного Суду України, але Державна служба охорони не допускає його на робоче місце.

Зараз на розгляді Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду перебуває ще низка позовів щодо скасування указів Президента України про введення в дію рішень Ради національної безпеки і оборони України щодо запровадження санкцій стосовно низки юридичних і фізичних осіб. На думку правників та експертів, зазначені укази були видані з грубими порушеннями Конституції та законів України і можуть бути скасовані Верховним Судом. До найбільш резонансних належать указ Президента України від 2 лютого 2021 року про закриття трьох провідних інформаційних каналів «112 Україна», NewsOne, ZIK, а також укази про введення персональних санкцій проти окремих опозиційних політиків та навіть членів їхніх сімей.

Цілком імовірно, що найближчими місяцями Верховний Суд, який, незважаючи на значний тиск української влади, все ще зберігає певну незалежність у своїй діяльності, міг би винести рішення про скасування зазначених указів Президента України.

За таких умов українська влада віднайшла спосіб заблокувати або принаймні відтермінувати розгляд цих справ у Верховному Суді.

За повідомленнями засобів масової інформації, Служба безпеки України, яка безпосередньо підпорядковується Президенту України та яку очолює його давній товариш Іван Баканов, під надуманими приводами почала у Верховному Суді термінову перевірку провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею.

При цьому Служба безпеки України спочатку надала Верховному Суду матеріали, які вона віднесла до документів, що містять державну таємницю, хоча чимало з них уже були оприлюднені раніше в мережі Інтернет. Крім того, надані Службою безпеки України документи були створені після оприлюднення відповідних указів Президента України і не є належними доказами з погляду процесуального законодавства. Таким чином, Служба безпеки України спочатку створила штучні підстави для проведення перевірки провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, у Верховному Суді, а потім розпочала термінову перевірку.

У підсумку розгляд у Верховному Суді зазначених справ заблоковано, що убезпечує Президента України від відповідальності за видання завідомо незаконних указів, наносить серйозний удар по системі правосуддя в Україні та підриває основи демократичної, правової держави і, як наслідок, є черговим кроком до узурпації державної влади в Україні.

Окремої оцінки заслуговує протиправна діяльність Служби безпеки України, реформування якої так і не відбулося, хоча це є одним із ключових міжнародних зобов'язань України. Згідно закону одне з основних завдань Служби безпеки ‒ захист конституційного ладу в Україні, однак останніми роками СБУ перетворилася на сліпе знаряддя в руках Президента України та його оточення і виконує їхні злочинні вказівки, що підтверджує зовсім інша «свіжа» історія, пов'язана із суддею Миколою Чаусом.

На жаль, Служба безпеки України, замість виконання своїх завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, зосереджує зусилля на злочинній діяльності: переслідуванні опозиційних політиків та інакодумців, знищенні незалежних ЗМІ, прикритті рейдерських захоплень приватної власності, фальсифікації кримінальних справ, а останнім часом додався ще й протиправний тиск на судову владу.

Ця ситуація є безпрецедентною за всі 30 років існування незалежної Української держави. За весь цей час в Україні вперше спостерігаються такі грубі порушення конституційного принципу верховенства права і втручання силового відомства ‒ Служби безпеки, підпорядкованої безпосередньо Президенту України Володимиру Зеленському, ‒ в роботу Верховного Суду з метою перешкоджання здісненню правосуддя.

Просимо звернути увагу на ситуацію, що склалася в нашій країні, та за можливості надати посильну допомогу Українському народові у відновленні конституційного правопорядку в Україні.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 4 серпня 2021
×
Приєднатися