Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Відкрите звернення ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ з приводу загрози знищення свободи слова в Україні

Указ Президента України №837/2019 "Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави" веде до істотного погіршення умов роботи в Україні незалежних засобів масової інформації та журналістів. Зокрема, передбачається введення в українське законодавство положень, що стосуються нормативного визначення "стандартів новин", створення механізмів протидії поширенню "недостовірної, викривленої інформації", а також посилення відповідальності за порушення законодавства про інформацію.

Практичні кроки з реалізації цього доручення під час парламентських слухань з питань забезпечення безпеки журналістів (06.11.2019) вже озвучили інші представники влади. Міністр культури Володимир Бородянський запропонував ввести кримінальну відповідальність за введення суспільства в оману. А голова парламентського Комітету з гуманітарної та інформаційної політики "слуга народу" Олександр Ткаченко заявив про необхідність блокування роботи ЗМІ в залежності від фінансових результатів їхньої діяльності.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ розцінює ініціативи влади як диктаторські і заявляє про загрозу свободі слова і демократії в Україні.

Влада на чолі з президентом Зеленським виявилася не здатна працювати в умовах інформаційної відкритості. За короткий період часу влада була не раз висміяна ЗМІ за управлінську безграмотність і непрофесіоналізм. Саме журналісти зробили надбанням громадськості групівщину, інтриги, аморальність і корумпованість представників цієї влади. Тепер, боячись нового валу викриттів, влада вирішила боротися з незалежними мас-медіа за допомогою цензури, блокування і кримінальних переслідувань. Над країною нависла загроза введення диктатури з боку некомпетентного і корумпованого режиму, який зрадив свої передвиборчі обіцянки!

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ виступає з ініціативою створення громадського руху на захист свободи слова в Україні. Ми закликаємо всіх журналістів і блогерів, редакції ЗМІ та інтернет-видань приєднатися до нашої ініціативи. Не допустити прийняття нових диктаторських законів і захистити українське відкрите суспільство – це повинно стати нашою спільною метою!

Ми звертаємося до дипломатичних представництв демократичних держав, моніторингових місій міжнародних організацій, міжнародних громадських і правозахисних об'єднань виступити з рішучим засудженням антидемократичних планів української влади.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ усіма доступними законними методами захищатиме українську демократію і права українських журналістів. Ми готові до взаємодії з усіма здоровими силами українського суспільства для протидії рейдерській атаці на свободу слова в Україні.

Наш спільний девіз – НІ ІНФОРМАЦІЙНІЙ РЕЗЕРВАЦІЇ!

Опубліковано: 9 листопада 2019
×
Приєднатися