Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Відмова Верховної Ради підтримати Звернення щодо закінчення Другої світової війни – це перемога сил, які захищають історичну пам'ять

13 травня на позачерговій сесії Верховної Ради України наші парламентарії відмовилися підтримати тенденційне звернення, що підмінює вшанування подвигу супротивників фашистської коаліції популістськими нападками на адресу Російської Федерації. Пам'ять жертв цієї страшної війни, що удостоїлися кількох згадок, зневажена тим фактом, що автор цього звернення навіть не знає: 9 травня ми святкуємо не день закінчення Другої світової війни, а День Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Така забудькуватість невипадкова. Президент України Володимир Зеленський у своєму недавньому виступі «забув» згадати про Червону армію, яка винесла на собі весь тягар найстрашнішої війни в історії. Білий дім у своєму привітанні «забув» згадати СРСР як державу – переможницю над нацизмом. Так само, як раніше Держдеп, вітаючи з Міжнародним днем космонавтики, проігнорував ім'я першого космонавта – Юрія Гагаріна.

Ми маємо справу з умисним замовчуванням історичних фактів. А якщо згадати американську соціальну мережу «Фейсбук», яка видаляла фотографії червоного прапора над Рейхстагом, то й зі спробою відкритого цензурування та «стирання» історії.

Необхідно визнати очевидне: ця робота ведеться системно, цинічно й очевидно – насамперед в інтересах Сполучених Штатів, яким важко змиритися з тим, що у багатьох сферах вони назавжди залишилися другими. Спираючись на численних «соросенят» та їхніх політичних попутників, на контрольовані ними «інститути національної пам'яті» та інші подібні організації, США прагнуть нівелювати досягнення нашого народу, розтоптати національну гордість, щоб посилити залежність від тих, хто здійснює зовнішнє управління нашою країною. Це егоїстичне бажання, властиве «американському способу життя», вимагає принесення в жертву не лише історичної справедливості, а й історії Українського народу, причетного до Великої Перемоги, першого польоту в космос і до тисяч інших звершень.

Саме для того, щоб цього не сталося, щоб наші діти й онуки знали правдиву історію, ми створюємо громадський рух «Український фронт захисту історичної пам'яті». Принцип його створення покликаний об'єднати представників різних політичних партій, громадські організації та простих громадян нашої країни, які пам'ятають і пам'ятатимуть про те, що 9 травня – День Перемоги у Великій Вітчизняній війні, а Друга світова війна закінчилася у вересні 1945 року, що першим у космос полетів Юрій Гагарін, і не торгуватимуть історією своєї Батьківщини заради кредиту Міжнародного валютного фонду. У цьому полягає обов'язок кожного з нас перед нашими нащадками.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 14 травня 2020
×
Приєднатися