Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Звільнення з-під варти Кирила Вишинського – це акт відновлення законності і прав людини

Заява прес-служби ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вітає рішення Апеляційного суду м. Києва про зміну запобіжного заходу журналісту Кирилу Вишинському і звільнення його зі слідчого ізолятора. Ми будемо добиватися припинення кримінальних справ проти всіх незалежних журналістів, ініційованих режимом Порошенка, і звільнення всіх в'язнів сумління.

Режим Порошенка вибудував машину політичних репресій для повного знищення свободи слова в Україні. Жертвами цієї репресивної машини ставали незалежні журналісти, блогери та громадські активісти, які мають сміливість виступити проти насаджуваного режимом культу війни, ксенофобії та нетерпимості. Масового поширення набула практика тиску і залякування незалежних ЗМІ та журналістів силовими і контролюючими органами. Здійснювалися спроби введення прямої політичної цензури. Злочини проти журналістів не розслідувалися, а заохочувалися.

Кирило Вишинський став однією з жертв репресивного режиму Порошенка і був за надуманими звинуваченнями поміщений під варту. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вітає рішення Суду звільнити журналіста Вишинського зі слідчого ізолятора. Сподіваємося, що в майбутньому Суд прийме єдино законне і справедливе рішення та припинить незаконне кримінальне провадження щодо Кирила Вишинського.

Ми будемо продовжувати боротьбу за права журналістів, за свободу для всіх українських в'язнів сумління. Будемо добиватися, щоб всі агенти минулого режиму, відповідальні за порушення прав журналістів, на чолі з Порошенком понесли заслужене покарання. Їм доведеться відповідати перед українським народом за свої злочини проти журналістів, а не робити пафосні політичні заяви про свободу слова. Яка «свобода» стоїть за їхніми словами добре відомо.

Ми ще раз застерігаємо представників нинішньої влади від повторення політики минулого режиму, спроб політичного тиску та репресій проти незалежних ЗМІ в Україні. Боротьба з інакомисленням і свободою слова – це шлях до диктатури, яку не потерпить український народ.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ стоятиме на сторожі української демократії, прав людини та незалежності ЗМІ. Разом з українським народом ми не допустимо перетворення України на безправну тоталітарну резервацію.

Опубліковано: 28 серпня 2019
×
Приєднатися