Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

«Опозиційна платформа ‒ За життя»: ми захистили право російськомовних громадян говорити російською мовою

«Опозиційна платформа ‒ За життя» домоглась скасування мораторію на використання російської мови в Житомирській області.

25 червня Сьомий апеляційний адміністративний суд розглянув апеляційну скаргу Житомирської обласної ради на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2019 року за позовом представників «Опозиційної платформи ‒ За життя» про визнання протиправним та нечинним рішення депутатів Житомирської облради «Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Житомирської області». Суд ухвалив рішення залишити без задоволення апеляційну скаргу Житомирської обласної ради, а рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2019 року ‒ без змін. Таким чином, Сьомий апеляційний адміністративний суд підтвердив, що рішення щодо введення мораторію на використання російськомовного культурного продукту є протиправним.

«Опозиційна платформа ‒ За життя» розцінює таке рішення як беззастережну, безумовну перемогу нашої партії. Ми виступили проти «мораторіїв на публічне використання російськомовного культурного продукту» як прояву політики насильницької українізації, що стала візитною карткою кліки Порошенка ‒ Парубія. Ми виступили проти цинічного нехтування законами і Конституцією, статтею 10 якої гарантується «вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України». Ми виступили проти дискримінації стосовно російськомовних громадян. І перемогли.

«Опозиційна платформа ‒ За життя» вітає політично незаангажоване, справедливе рішення суду і відповідально заявляє: наша партія, діючи в межах правового поля, припинятиме будь-які спроби ура-патріотів розколювати країну. Ми не допустимо насильницької українізації суспільства. Ми поставимо хрест на політиці печерного націоналізму, яку режим Порошенка ‒ Парубія звів у ранг національної ідеї. Ми захистимо конституційне право російськомовних громадян говорити, спілкуватися і вчитися російською мовою, як це гарантовано Основним Законом України.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 9 липня 2019
×
Приєднатися