Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає від влади виконання Мінських угод

Заява партії

Ситуація, що складається навколо мирних переговорів, викликає тривогу. Сьогодні всі ресурси влади кинуті на проштовхування продажу землі, обмеження трудових прав і придушення свободи слова в Україні. Тим часом, не зроблено жодного кроку для реалізації домовленостей щодо виконання Мінських угод, досягнутих в Парижі в грудні минулого року на найвищому рівні. Наступна зустріч у «нормандському форматі» знаходиться під загрозою зриву.

Виконання Мінських угод, підписаних п'ять років тому, залишається єдиним надійним дипломатичним шляхом врегулювання конфлікту на Донбасі. Закріплення цих Угод Резолюцією Ради Безпеки ООН (№ S/RES/2202 (2015) від 17 лютого 2015 року робить їх обов'язковими для виконання всіма сторонами. Для України це означає вимогу прийняти закони про амністію, про особливий порядок місцевого самоврядування, про вибори на тимчасово непідконтрольних територіях, а також за погодженням з представниками Донецька і Луганська внести зміни до Конституції.

Всупереч зобов'язанням, даних народу України, роботу з виконання політичної частини Мінських угод досі не розпочато. Влада повторює помилки режиму Порошенка, що коштували Україні п'яти років війни, багатьох життів і занепаду економіки. Сьогодні на Донбасі, як і раніше, йдуть обстріли, множаться жертви і руйнування. Ризик заморожування мирного процесу зростає.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає спрямувати всі зусилля парламенту і уряду на реалізацію домовленостей, досягнутих на Паризькій зустрічі, і виконання політичної частини Мінських угод.

Влада повинна припинити розмови про «розділові стіни» і спекуляції з приводу перегляду Мінських угод. Сконцентруватися на прямих переговорах з керівництвом Російської Федерації та розпочати діалог з Донецьком і Луганськом. Узгодити розведення сил по всій лінії зіткнення і забезпечити стійкий режим припинення вогню. Відмовитися від утиску соціальних прав жителів Донбасу, провести всі передбачені законом соціальні виплати. Припинити дискримінацію, зупинити наступ на соціальні та культурні права російськомовних громадян України.

Політична енергія парламентської більшості має бути спрямована в мирне русло. Ми закликаємо до спільної роботи над законопроектами, внесеними ОПОЗИЦІЙНОЮ ПЛАТФОРМОЮ – ЗА ЖИТТЯ. Україні не потрібні антинародні експерименти. Україні потрібен мир!

Опубліковано: 13 лютого 2020
×
Приєднатися