Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ: напади на журналістів з політичних мотивів продовжилися за президента Зеленського

Заява партії

Нинішня влада не в змозі забезпечити безпеку журналістів і зупинити бандитизм радикалів. Вчора, 24 грудня, під будівлею Апеляційного суду Києва, під час слухань резонансної справи про вбивство Павла Шеремета, радикали напали на журналістів Дмитра Кучера, Антоніну Бєлоглазову, Юлію Корзун і Аллу Жизневську.

За повної бездіяльності та потурання правоохоронних органів, представників ЗМІ ображали, принижували і побили тільки за те, що вони виконували свою роботу.

Свобода слова, забезпечення безпеки і захист співробітників ЗМІ – це ключові умови розвитку демократії. Але у Зе-влади інші пріоритети. Замість того, щоб приборкати радикалів і націоналістів, гарантувати безпеку і створити умови для роботи незалежних ЗМІ, влада шукає спосіб обмежити свободу слова. У парламентських і урядових кабінетах «слуги народу» винаходять нові способи контролю свободи слова та притягнення до кримінальної відповідальності незалежних журналістів і блогерів.

Зе-команда, як і їхні попередники, вважають проблемою для себе незалежну журналістику, яка не поділяє їхню політичну доктрину, а не свавілля радикалів та націоналістів.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає знайти і притягнути до відповідальності всіх винних у нападі на журналістів незалежних видань. Цей кричущий випадок відкритого насильства проти працівників ЗМІ та перешкоджання журналістській діяльності стане «лакмусовим папірцем» для оцінки ситуації зі свободою слова в Україні.

Ми вимагаємо від влади припинити спроби штучно обмежити діяльність незалежних мас-медіа, негайно розслідувати факти насильства проти журналістів, розслідувати і притягнути до відповідальності винних у нападах на редакції видань та телеканалів.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ як демократична політична сила продовжуватиме боротьбу за безпеку і права журналістів. Ми не дозволимо загнати свободу слова в Україні за «колючий дріт» цензури, обмежень і репресій.

Опубліковано: 25 грудня 2019
×
Приєднатися