Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ Донеччини подала в суд на Зеленського через введення ВЦА у Слов'янську

Заява Донецької обласної організації ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ

Сьогодні ми звернулися до суду з позовом до Президента України про визнання незаконним Указу Володимира Зеленського про утворення Слов'янської міської військово-цивільної адміністрації.

До нас регулярно надходять звернення мешканців міста, які просять розібратися в ситуації і зробити все, щоб військово-цивільної адміністрації в Слов'янську не було.

Це дуже небезпечний прецедент, коли розчерком пера можна не просто перекреслити волевиявлення українців, а й перевести місто в ручне управління центральної влади.

Введення ВЦА може здаватися чимось не суттєвим, але насправді це не так.

По-перше, - це повна зневага голосами людей, які на виборах обрали собі представників до місцевої влади.

По-друге, саме положення про ВЦА несе в собі ряд можливих загроз і ризиків, в першу чергу, для людей. Тому що керівник ВЦА має повноваження від можливості розпоряджатися бюджетом міста, до введення режиму фактично воєнного стану - це комендантська година, обмеження пересування і так далі.

Ну й саме питання бюджету громади також важливе. Це ризики, в першу чергу того, що більшість міських проблем і питань, що стосуються жителів Слов'янська, будуть або недофінансовані, або не профінансовані взагалі.

З юридичної точки зору, ніяких, навіть формальних підстав для введення в мирному й спокійному Слов'янську ВЦА не було. Це політичне рішення, яке несе в собі конкретні цілі. Тому ми звернулися до суду з позовом до президента Володимира Зеленського, щоб визнати це рішення незаконним, скасувати указ президента і повернути Слов'янськ в режим нормальної і розміреного життя.

Люди обрали собі владу і ця влада повинна вирішувати питання як громади, так і людей.

Найголовніше - щоб люди були захищені й отримували ту турботу та підтримку від міської влади, яку вона повинна їм забезпечити.

Опубліковано: 25 червня 2021
×
Приєднатися