Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

«Опозиційна платформа ‒ За життя» подала до Ради проект постанови про відзначення Дня Перемоги

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя» зареєструвала у Верховній Раді України проект постанови «Про відзначення 75-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941‒1945 років».

«9 травня 2020 року виповнюється 75 років з дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941‒1945 років», ‒ йдеться в тексті постанови. «Враховуючи визначальне значення свята Перемоги для України, з метою відзначення безсмертного подвигу народу, вшанування пам’яті полеглих, а також посилення соціального захисту ветеранів війни, утвердження традицій шанобливого ставлення до них та створення умов для збереження пам’яті про Велику Перемогу», «Опозиційна платформа ‒ За життя» виступає з вимогою відзначити 75-ту річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

А також вимагає від Кабінету Міністрів забезпечити виплату додаткової одноразової грошової допомоги в розмірі не менше десяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб: ветеранам війни; колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання; особам, які були насильно вивезені з території колишнього Союзу РСР на примусові роботи на територію Німеччини або її союзників, а також іншим категоріям населення, зазначеним у проекті постанови.

У документі наголошується, що під час організації та проведення заходів з нагоди 75-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941‒1945 років має бути використана символіка часів Великої Вітчизняної війни.

Також постановою передбачено проведення Міністерством освіти і науки України в закладах загальної середньої освіти, установах професійної та вищої освіти відкритих уроків пам'яті, зустрічей з ветеранами війни.

Крім того, депутати «Опозиційної платформи ‒ За життя» пропонують, щоб Міністерство закордонних справ України провело святкування 75-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941‒1945 років у посольствах України. А Державний комітет телебачення і радіомовлення України та Національна громадська телерадіокомпанія України провели тематичні теле- і радіопередачі, присвячені 75-й річниці Перемоги, щоб ця подія широко висвітлювалося на радіо і телебаченні. Нацбанк зобов'яжуть випустити ювілейну монету.

Обласним, місцевим державним адміністраціям та виконавчим органам місцевого самоврядування рекомендовано провести цілу низку святкових заходів.

 

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 3 березня 2020
×
Приєднатися