Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вітає рішення Тристоронньої контактної групи з імплементації "формули Штайнмайера"

Заява партії

Сьогодні на засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту в Україні досягнутий важливий результат. Узгодження політичної "формули Штайнмайера" для врегулювання конфлікту – це великий крок до миру і демонстрація рішучості Президента України Володимира Зеленського припинити кровопролитний конфлікт на Донбасі.

Як послідовний прихильник мирного врегулювання, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вітає угоди, досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи. Вважаємо це важливою демонстрацією політичної волі щодо мирного політичного врегулювання більш ніж п'ятирічного кровопролитного і затяжного конфлікту.

Досягнення домовленостей з розведення сил, узгодження підходів до організації виборчого процесу на Донбасі на підставі пропозицій європейських країн-гарантів, відомих як «формула Штайнмайера», – це те, чого чекала Україна з 2016 року. Але не могла отримати через безвідповідальність і політичний егоїзм минулого керівництва України.

Ми сподіваємося, що настрій на діалог і пошук компромісу, які демонструє Президент України Володимир Зеленський, дозволять зблизити позиції і за іншими дискусійними питаннями. Розраховуємо на збереження настрою на результат і в роботі Тристоронньої контактної групи, і в рамках Нормандського формату.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ закликає всі парламентські політичні сили, всіх народних депутатів України підтримати лінію на мирне врегулювання конфлікту. Верховна Рада зобов'язана почати змістовну роботу над законопроектами, передбаченими Мінськими угодами.

Ми ще раз заявляємо про готовність парламентської фракції нашої партії до практичної роботи над законами про особливий порядок місцевого самоврядування, організацію виборів, амністію, над проектом внесення змін до Конституції України для надання Донбасу автономного статусу і створення в цьому регіоні вільної економічної зони. Законопроекти з цих питань нами вже давно підготовлені. Ми наполягаємо на мобілізації роботи парламентських комітетів з тим, щоб в максимально стислі терміни підготувати ці законопроекти до внесення до сесійної зали.

В України з'явився шанс досягти миру! Ми зобов'язані його разом реалізувати!

Опубліковано: 1 жовтня 2019
×
Приєднатися