Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

ОП-ЗЖ виступає за національну рівноправність і вимагає припинити розколювати багатонаціональний український народ

Заява партії

Нещодавно Володимир Зеленський в одному з публічних виступів заявив про те, що в Україні не повинно бути національних меншин, а тільки рівноправні національні громади. Але сьогодні Президент підписав закон «про корінні народи» і повністю перекреслив свої ж слова. Тим самим він затвердив привілейоване становище так званих корінних і показав, чого варті його слова й обіцянки.

Влада стверджує, що хоче захистити права обраних етнічних груп. Від чого вона збирається захищати караїмів та інші «малі» народи у демократичній Україні, де етнокультурне рівноправ'я є однією з основ державності, не повідомляється.

Наділивши «автохтонів» привілеями, Зе-влада відверто заявила, що права й інтереси інших національностей її не цікавлять. А значить, політика культурної дискримінації і заборон буде продовжена. Україна не стане домом для росіян, угорців, євреїв і безлічі інших етнічних громад. Адже у них вже є «національні» держави.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ виступає категорично проти культурної політики влади. Вона сіє ворожнечу, розколює багатонаціональний український народ, зіштовхує інтереси різних етнічних груп. І суперечить українській Конституції, яка ставить за мету консолідувати українську націю, а також розвивати самобутність всіх національностей – і корінних народів, і національних меншин. Жодних ієрархій чи особливого ставлення. І тим більше – заборон та покарань.

Ми вважаємо, що культурний розвиток не можна підтримати привілеями для одних і утиском інших національностей. Ми також вважаємо, що наявність десь «національних» держав не може бути виправданням для придушення прав національних громад, що не потрапили до «корінного реєстру».

ОП-ЗЖ вимагає скасувати всі дискримінаційні обмеження, національні привілеї і статуси. Конституція України наголошує, що український народ – це громадяни всіх національностей, які проживають на території України. Всі національності рівні. Україна – наш спільний демократичний дім.

Опубліковано: 22 липня 2021
×
Приєднатися