Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Офіс президента сфальсифікував у перекладі комюніке за підсумками зустрічі в Парижі найважливіший аспект домовленостей

Після зустрічі в Парижі 9 грудня лідери глав держав «нормандської четвірки» опублікували комюніке, яке є найважливішим документом для врегулювання ситуації на Донбасі, припинення бойових дій, повернення Донбасу в Україну.

Переклад, розміщений на офіційному сайті президента України, містить очевидну маніпуляцію. Перший абзац пункту 2 англійського тексту комюніке звучить таким чином: «The sides express interest in agreeing within the Normandy format (N4) and the Trilateral Contact Group on all the legal aspects of the Special Order of Local Self-Government ‒ special status ‒ of Certain Areas of the Donetsk and Luhansk Regions ‒ as outlined in the Package of Measures for the Implementation of the Minsk Agreements from 2015 ‒ in order to ensure its functioning on a permanent basis».

Точний переклад цього абзацу виглядає так: «Сторони висловлюють зацікавленість в узгодженні в "нормандському форматі" (Н4) і Тристоронній контактній групі всіх правових аспектів особливого порядку місцевого самоврядування ‒ особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей ‒ як зазначено в "Комплексі заходів з виконання Мінських угод" від 2015 року ‒ для забезпечення його дії на постійній основі».

Однак на офіційному сайті президента України цю частину тексту переведено так: «Сторони висловлюють зацікавленість у досягненні домовленностей у рамках Нормандського формату (Н4) і Тристоронньої контактної групи щодо всех правових аспектів Закону про особливий порядок місцевого самоврядування (про особливий статус) окремих районів Донецької та Луганської областей ‒ як вказано у Комплексі заходів з виконання Мінськіх домовленностей від 2015 року ‒ з метою забезпечення його функціонування на постійній основі».

В оригінальному комюніке немає посилання саме на цей закон. Згідно з Мінськими угодами всі правові аспекти особливого порядку місцевого самоврядування ‒ особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей ‒ частково регулюються законами про амністію і проведення місцевих виборів, а також пов'язані з внесенням відповідних змін до Конституції України.

Таким чином, Офіс президента сфальсифікував у перекладі комюніке за підсумками зустрічі в Парижі найважливіший аспект домовленостей глав держав ‒ учасників «нормандського формату» і фактично обманює українське суспільство, говорячи про справжню суть досягнутих домовленостей.

«Опозиційна платформа ‒ За життя» вимагає негайно виправити офіційний переклад комюніке і покарати винних у його фальсифікації. Крім того, ми вважаємо за необхідне Верховній Раді та виконавчій владі негайно перейти до практичних дій з реалізації Паризьких і Мінських домовленостей.

Інакше надії українців на швидке досягнення миру знову пропадуть у потоці політичного туризму та самопіару нинішньої влади, як це вже було за режиму Порошенка.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 10 грудня 2019
×
Приєднатися