Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Чергове продовження дії нинішнього закону про особливий статус Донбасу ‒ це окозамилювання влади, яка не хоче врегулювати конфлікт на Донбасі

Замість того щоб закласти законодавчий фундамент для мирного вирішення конфлікту на Сході України, влада лише створює видимість такої роботи і всіляко відтягує розв'язання цього найважливішого для країни питання. А внесення до Верховної Ради законопроекту про чергове продовження на рік дії статті 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» ‒ пряме підтвердження небажання Києва виконувати взяті на себе зобов'язання. Це формальність, яка не розв'язує проблему, а лише підтверджує відсутність у влади політичної волі для мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ неодноразово заявляла, що тільки повне виконання Мінських угод, включно з імплементацією в українське законодавство так званої «формули Штайнмаєра», узгодженої ще 2016 року лідерами країн «нормандської четвірки», здатне повернути Донбас в Україну, а Україну на Донбас. Ці самі зобов'язання офіційний Київ підтвердив на саміті лідерів «нормандського формату» в Парижі 9 грудня 2019 року, проте далі обіцянок влада дотепер так і не просунулася.

Нагадуємо, що ще 22 листопада 2019 року фракція ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ зареєструвала в парламенті законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» (№ 2491) ‒ документ, який передбачає внесення змін до преамбули і статтей 1, 2 і 10 Закону України «Про особливий порядок...», імплементує «формулу Штайнмаєра», як це і передбачено міжнародними домовленостями, і закріплює особливий статус для непідконтрольних територій на постійній основі. Однак цей законопроект так і не був прийнятий, що лише підтверджує небажання глави держави і провладної фракції у Верховній Раді забезпечити нарешті мир на Сході України.

Крім цього, ОПОЗИЦІЙНОЮ ПЛАТФОРМОЮ ‒ ЗА ЖИТТЯ розроблений і представлений широкій громадськості План-концепція врегулювання кризи на Південному Сході України шляхом поетапного створення умов для реалізації Мінських угод. Однак усі напрацювання і пропозиції нашої політичної сили, які передбачають реальні кроки для припинення збройного конфлікту на Донбасі, ігноруються або навіть блокуються чинною українською владою.

Ба більше, активність на лінії зіткнення зростає, а США продовжують озброювати України, підтримувати войовничу риторику і підживлювати мілітаристські настрої. Це може означати, що у Вашингтона є інше бачення того, як має бути розв'язано конфлікт на Донбасі. Але такий сценарій обернеться катастрофою для України і буде найгіршим з усіх можливих для нашого народу.

Поки Президент Зеленський і Ко займаються окозамилюванням і брешуть про бажання принести мир в Україну, поки влада стурбована переслідуванням опозиції з метою відвернути увагу громадян від найболючіших проблем в країні та затьмарити штучно роздутими сенсаціями власні корупційні скандали, Україна продовжує занурюватися у глибоку соціально-економічну кризу, а на Донбасі гинуть люди.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ закликає главу держави припинити злочини проти власного народу, проявити політичну волю до мирного врегулювання ситуації на Донбасі й взяти нарешті на себе відповідальність за країну та її громадян. Ми вимагаємо негайного виконання українською стороною взятих на себе зобов'язань в рамках Мінських угод і наступних міжнародних домовленостей. Ми наполягаємо на тому, що доля України та її громадян сьогодні залежить від української влади і більше ні від кого. Ключ від миру знаходиться в Києві, і не скористатися ним ‒ прямий злочин проти української державності та власного народу.

 

Партія ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ

Опубліковано: 25 листопада 2021
×
Приєднатися