Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Чергова ініціатива секретаря РНБО про перехід на латиницю ‒ ідея «космічного масштабу і космічної ж дурості»

Секретар РНБО зробив чергову гучну заяву: потрібно відмовитися від кирилиці та перейти на латиницю.

«Я вважаю, що це буде одна з фундаментальних речей, нам треба позбутися кирилиці та перейти на латиницю. Те, що стосується мови, ви знаєте мою позицію. Я за дві мови в нашій країні. Англійська мова має бути обов'язково. Тому що, якщо ми говоримо про цивілізований світ, то англійська мова ‒ це мова цивілізованого спілкування. І ми маємо розуміти, що англійську мову повинні знати всі», ‒ сказав Данілов.

Чергова маячна заява секретаря РНБО якнайкраще демонструє непрофесіоналізм і повну неадекватність людини, яка отримала можливість за допомогою свавілля, шляхом позасудових, неконституційних рішень вершити політику в Україні.

Залишимо поки що за дужками інші рішення РНБО ‒ деяким із них, упевнені, дадуть оцінку європейські суди, оскільки в Україні суди перебувають під таким тиском з боку влади, що не можуть об'єктивно і неупереджено здійснювати правосуддя, судова влада більше не є незалежною. Проаналізуємо саме цю ініціативу пана Данілова про відмову від кирилиці та її наслідки.

Перехід на латиницю фактично знищить величезний пласт української писемної культури ‒ насамперед українську літературу, спадщину її класиків, таких як Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Михайло Коцюбинський та багато інших.

Ми не віримо в те, що ця влада здатна забезпечити переклад латиницею видатних творів класиків української літератури, до того ж зробити це якісно, на високому рівні, щоб зберегти культурну спадщину українського народу. Не здатна вона і забезпечити друк та випуск латиницею сучасних літературних творів. Та й де взяти необхідні для цього чималі кошти? Сьогодні влада спрямовує бюджетні гроші на вибудовування корупційних схем, пов'язаних з будівництвом доріг, на евакуацію та обслуговування за вищим розрядом (за наполяганням заокеанських «стратегічних партнерів») тих жителів Афганістану, яких США використовували в своїх цілях, а потім, по суті, викинули через непотрібність (за попередніми підрахунками, на кожного афганського біженця потрібно 100 тис. гривень на рік). Влада викидає мільйони гривень і на так звану підтримку кіно в Україні, яка полягає лише в популяризації неонацистів і націонал-радикалів.

А отже, наслідком ухвалення рішень про перехід на латиницю стане те, що весь величезний пласт української культури буде викинутий і забутий. Цілком очевидно, що таке рішення має тільки одну мету ‒ за всяку ціну спробувати збільшити розрив, збільшити культурну дистанцію між українським і російським народами, між українською і російською культурою. Але наслідком цього стане аж ніяк не розвиток української культури, а її знищення. Заборона на використання кирилиці в українській мові ‒ це, по суті, заборона на використання культурної спадщини українського народу, потужного пласта української писемної культури, яка створювалася століттями.

Це зайвий раз доводить, що нинішня влада нічого не створює, вона вміє лише забороняти і знищувати. Після того як були закриті неугодні ЗМІ, введені санкції проти інакодумців, заборонено вільне використання російської мови, у владі не придумали нічого кращого, ніж нанести удар по українськомовним.

«Опозиційна платформа ‒ За життя» завжди виступала і виступає за збереження прав російськомовних українців, але ніколи не була противником української мови. І в умовах, коли влада збирається знищити українську мову, ми зобов'язані виступити на захист цього надбання українського народу.

В України вже є негативний досвід, чим обертається «турбота» влади про розвиток української мови. Введення іспиту на знання української мови для держслужбовців не дуже поліпшило їх володіння державною мовою, зате супроводжувалося безліччю скандалів. А тепер є всі підстави припускати, що чиновників змусять знову доводити свою профпридатність ‒ здавати чергові іспити на вміння писати по-українськи латиницею. Це буде чергова корупційна годівниця для тих, хто при владі, і черговий приклад імітації ними бурхливої діяльності ‒ замість того щоб на ділі виконувати свої функції, вирішувати соціальні та економічні проблеми країни, підвищувати рівень життя українців. Зміна алфавіту ‒ це черговий хайп влади у стилі перейменування вулиць, тільки ще безглуздіший і дорожчий.

Коли чуємо про черговий прожект пана Данілова, жодним чином не пов'язаний із державною безпекою, мимоволі згадуються слова класика, книги якого, до речі, вже забороняли в Україні. Краще за Михайла Булгакова про людей, які дозволяють собі «давати поради космічного масштабу і космічної ж дурості», не скажеш. Причому подібні маразматичні ініціативи українська влада генерує регулярно. Нещодавно ми були свідками того, як пропонувалася чергова «геніальна» ідея ‒ перейменувати державу Україна.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 13 вересня 2021
×
Приєднатися