Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Про тривожну політичну ситуацію в Україні

Змушені повідомити, що політична ситуація в Україні давно вийшла з правового поля і перетворилася на масову політичну травлю інакодумства. Одним із наслідків цього може стати ескалація конфлікту на Донбасі, який потенційно здатний перерости у велику війну в Європі. Навіть більше, ми маємо підстави стверджувати, що певні сили в Україні та поза нею свідомо ведуть справу саме до цього.

Ми, політична партія «Опозиційна платформа ‒ За життя», сформували за підсумками виборів 2019 року другу за чисельністю фракцію у Верховній Раді. Наприкінці 2020 року через системні провали соціально-економічної політики команди Зеленського, а також фактичну його відмову від мирного врегулювання конфлікту на Донбасі наша політична сила почала лідирувати в політичних рейтингах. Відповіддю влади стала не зміна її власної лінії, а системні репресії проти нашої команди. У лютому 2021 року без рішення суду і на порушення норм законодавства були закриті три телевізійні канали, які належать члену нашої партії Тарасу Козаку. Канали було оголошено пропагандистськими без будь-яких доказів і судових рішень. Далі українська влада створила світовий прецедент, наклавши санкції на власних громадян ‒ представників нашої партії та навіть членів їхніх сімей.

Вершиною цієї кампанії стало звинувачення Офісом генерального прокурора голови Політради ОПЗЖ Віктора Медведчука в державній зраді, внаслідок чого на нього було накладено домашній арешт. Віктор Медведчук для України ‒ політик миру номер один. Йому не було з ким особливо конкурувати в цій номінації, оскільки політика миру офіційним Києвом оцінюється як зрада. Віктор Медведчук брав участь у багатьох переговорах щодо вирішення конфлікту на Донбасі, повернув додому з полону тисячі українських громадян, провів безліч переговорів з офіційною Москвою для зниження напруженості та відновлення політичного діалогу. За все це українська влада безпідставно звинуватила його в державній зраді. Можливо, пан Медведчук і не служив інтересам цієї влади, але він служить українському народу та інтересам України.

Наша позиція, яку ми ніколи і ні від кого не приховували, суттєво відрізняється від офіційної позиції української влади ‒ як колишнього Президента Порошенка, так і нинішнього Президента Зеленського. Суть відмінності проста: офіційний Київ розглядає конфлікт на Донбасі виключно як агресію Російської Федерації, ми ж вважаємо, що цей конфлікт значною мірою обумовлений внутрішньою політикою української влади.

Офіційна пропаганда заохочує військову істерію і заклики розправлятися з прихильниками миру в Україні за законами воєнного часу, знищувати їх без суду і слідства. Наша політична сила в умовах цієї військової істерії та правового свавілля має сміливість стверджувати, що наявність конфлікту на Донбасі не дає українській владі підстав обмежувати всередині країни російську мову, російську культуру, пропагувати війну, заохочувати зростання крайніх правих рухів і насильство з їх боку, обмежувати свободу слова, зібрань.

Офіційний Київ, розмахуючи прапором ЄС, розраховує на індульгенцію від західних країн. Він вимагає від ЄС і НАТО збереження шкідливих для економік європейських країн антиросійських санкцій, відмови від співпраці з РФ з багатьох питань міжнародного порядку, стверджуючи, що ці кроки нібито потрібні для якнайшвидшого виконання Мінських угод. Водночас на практиці адміністрацією Зеленського взято курс на відмову від Мінських угод і фактичне заморожування конфлікту. Іншими словами, офіційний Київ взяв на себе роль бар'єру на шляху нормалізації відносин між Заходом і Сходом нашого континенту, що може бути вигідно тільки зовнішнім гравцям, які хочуть й надалі розділяти Європу і панувати над нею.

Так само придушення свободи слова і політичної опозиції в Україні влада списує на наслідки протистояння з Росією. Хоча при цьому чимало представників влади і близькі до неї олігархи продовжують вести бізнес з Росією, отримують вигоду від транзиту російського газу через українську територію, розширюють поставки електроенергії та палива. Іншими словами, «війна з Росією», як і за Порошенка, є лише ширмою для придушення конкурентів і примусу Заходу до ігнорування системної корупції, зриву реформ, монополізації цілих секторів економіки близькими до Зеленського бізнесменами.

Настав час спільними зусиллями міжнародного співтовариства і українського суспільства змусити адміністрацію Зеленського нести відповідальність як за свої незаконні дії, так і за бездіяльність в питаннях миру і боротьби з корупцією. Нескінченна гра із Заходом у «лояльних негідників», які крадуть, гальмують реформи, розвалюють систему державного управління, але кожного разу дістають прощення під приводом «зате вони проти Москви», системно дискредитує сам Захід. Якщо черговий високопоставлений іноземний чиновник у відповідь на претензії щодо корупції в державних компаніях задовольнятиметься розповідями у стилі «зате ми переслідуємо Медведчука», то про які стандарти і цінності можна буде говорити? Диктатора-людожера Бокассу теж цінували деякі європейські лідери за «боротьбу з комунізмом».

«Опозиційна платформа ‒ За життя» пропонує всім, хто хоче боротися за збереження миру в Європі, об'єднати зусилля і створити умови для діалогу на Донбасі, припинення переслідування українських політиків і активістів, які виступають за дипломатичне вирішення проблем у цій частині континенту, засудити незаконні дії української влади. Питання миру в Європі та довіри до проголошуваних нею цінностей є найважливішим і його не можна відкладати.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 17 травня 2021
×
Приєднатися