Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Новий кредитний транш МВФ – завуальована подачка Заходу за відпрацювання Києвом чергового витка антиросійської істерії

Виділення Україні Міжнародним валютним фондом чергового кредитного траншу, яке подається владою як персональне досягнення і велике благо для українських громадян, насправді приховує в собі величезні ризики, а погашення цієї позики цілком і повністю ляже на плечі пересічних українців.

На догоду міжнародним лихварям Україна вже відкрила ринок землі, збільшила вартість енергоресурсів, зокрема для населення, підвищила пенсійний вік, розгорнула судову «реформу», яка насправді звелася до знищення незалежності судової системи, а також погодилася на низку інших поступок на користь кредиторів та міжнародних корпорацій. А натомість офіційний Київ зумів виторгувати лише посилення боргового навантаження на бюджет країни та остаточну втрату суверенітету України. Безпрецедентна фінансова залежність Києва від Заходу посилила політичну залежність та фактично призвела до втрати Україною суб'єктності – найважливіші для долі країни рішення давно ухвалюються не на Грушевського чи Банковій, а у Вашингтоні та безапеляційно озвучуються посольством США в Україні.

Як і попередні захмарні кредити, ці гроші просто розбазарить бездарна українська влада і лише глибше зажене країну в боргову кабалу. Адже ні про яку ефективність використання Києвом коштів «партнерів», донорів, кредиторів не йдеться взагалі. Лише у серпні МВФ надав Україні величезну суму – $2,7 млрд, ці гроші прем'єр-міністр Денис Шмигаль обіцяв направити на збільшення соціальних виплат та підтримку економіки країни. Проте пересічні громадяни так і не відчули турботи уряду: пенсії та допомога залишаються злиденними, економіка стагнує, а галопуюча інфляція з'їдає навіть те невелике підвищення зарплат, яке здатний забезпечити своїм найманим працівникам приватний бізнес, що перебуває на межі виживання.

Тепер глава українського уряду пообіцяв направити транш МВФ, зокрема, на боротьбу з наслідками COVID-19. Проте українці знають, що щодня сотні людей помирають від коронавірусу в стаціонарах, і чудово усвідомлюють, що особливо розраховувати на підтримку держави не варто, а вся участь влади зведеться максимум до фінансування сумнівного прожекту Президента щодо «обдарування» вакцинованих тисячею гривень. Причому цю тисячу теж візьмуть із кишень самих українців, яким потім і погашати ці позики.

В ОПОЗИЦІЙНІЙ ПЛАТФОРМІ – ЗА ЖИТТЯ впевнені: за грамотної державної політики Україна легко могла б обійтися без кредитів МВФ та інших міжнародних фінансових інституцій. Сьогодні наша країна втрачає величезні ресурси через жахливу корупцію, нескінченні потоки контрабанди (вся боротьба з нею звелася до внесення деяких людей у списки санкцій і на її масштаби ніяк не вплинула), через процвітання тіньових ринків і численних фінансових схем, на які той самий Міжнародний валютний фонд дивиться крізь пальці.

І тим дивовижнішим виглядає кредитування української влади з боку Заходу, який декларує демократичні цінності сьогодні, коли в нашій країні відбувається безпрецедентний наступ на всі основоположні принципи демократії: закриття незалежних ЗМІ, знищення свободи слова, переслідування інакодумців, фабрикація політично мотивованих кримінальних справ проти опонентів, знищення правових інститутів та розвал системи правосуддя.

Причому ні про які демократичні процеси, ні про яку боротьбу з корупцією, котру декларує українська влада на міжнародних зустрічах і форумах, ні про які реальні реформи в Україні сьогодні не йдеться. А всі розмови вищого керівництва країни про економічні успіхи та захист іноземних інвесторів насправді обернулися стрімким відпливом іноземного капіталу з України та цілою низкою скандалів з інвесторами, які ризикнули зайти до нашої країни.

Так, на початку поточного року через скандальне рішення РНБО повернути у держвласність «Мотор Січ» Київ посварився з китайськими інвесторами. У серпні вже Президент Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що не рекомендує громадянам своєї країни інвестувати в Україну. Причиною цього є високий ризик втратити вкладені в Україну гроші (приклади такого з естонським капіталом, за її словами, є) та відсутність справедливості судової системи в нашій країні. З боку МВФ виділяти гроші Україні, у якій біля керма сьогодні стоять неучі та дилетанти, котрі дбають лише про власне збагачення, – це політика подвійних стандартів та неприхована демонстрація очевидної політичної мети цього кредиту.

Партія ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ виступає категорично проти всіх злочинів, які скоює українська влада щодо власного народу. Зокрема, проти посилення боргової кабали для українців. Ми засуджуємо політику офіційного Києва, яка підриває суверенітет та незалежність України. А фінансову підтримку Заходом нинішнього режиму розцінюємо виключно як плату Україні за черговий виток антиросійської істерії, яка підігрівається США, суперечить інтересам пересічних українських громадян і лише віддаляє нашу країну від миру, благополуччя та процвітання.

 

Партія ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ

Опубліковано: 23 листопада 2021
×
Приєднатися