Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Націоналісти в Харкові труїли газом і били учасників мирного мітингу на захист права дітей навчатися російською мовою

27 сiчня «Опозиційна платформа ‒ За життя» проводила біля стін Харківської обласної державної адміністрації мітинг на підтримку російської мови, її захисту та розвитку, виступаючи проти прийнятого Верховною Радою дискримінаційного закону «Про повну загальну середню освіту». Проти закону, що прямо порушує статті 10, 11, 22, 24, 53 Конституції України, які передбачають право на вільний розвиток, використання і захист російської мови в Україні, на отримання освіти рідною мовою, на розвиток мовної самобутності національних меншин.

Але мирну акцію майже одразу зірвали представники націонал-радикальних рухів, зокрема «Правий сектор» і «Нацкорпус». Учасники мітингу, серед яких були жінки і люди похилого віку, зазнали нападу із застосуванням фізичної сили, їх труїли газом, застосувавши газові балончики.

Внаслідок нападу постраждали організатор акції ‒ керівник Харківської міської організації «Опозиційної платформи ‒ За життя» Андрій Лесик, інші учасники мітингу та один поліцейський.

Незважаючи на вочевидь протиправні дії націонал-радикалів, нікого з нападників не затримано.

«Опозиційна платформа ‒ За життя» вимагає відкриття кримінального провадження за фактом нападу на учасників мирної акції, що проходила відповідно до законодавства і була спрямована на відстоювання конституційного права українців на вільний розвиток, використання і захист російської мови.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 27 січня 2020
×
Приєднатися