Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Луценко і Грицак мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності за навмисну спробу приховати реальні причини вибухів складів у Балаклії

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України IX скликання під головуванням Давида Арахамії, керівника фракції «Слуги народу», спираючись на висновки директора Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені М. С. Бокаріуса професора Клюєва О. М., фотоматеріали та інші документи, дійшла висновку, що причиною вибуху складів боєприпасів у Балаклії, який стався 23 березня 2017 року, став підрив місця відкритого зберігання боєприпасів шляхом вибуху заглиблених у грунт вибухових речовин, що достовірно було встановлено експертами ще під час перших виїздів на місце події. Причому аналогічних воронок налічувалося до десяти.

Комісія дійшла висновку, що «підрив найбільшого арсеналу нашої держави, внаслідок чого загинули цивільні особи, знищено боєприпасів і військового майна більш ніж на 12 млрд грн, завдано значного матеріального збитку цивільному населенню, міг статися через умисні сплановані дії винних осіб, які діяли протягом певного часу в умовах очевидності для військовослужбовців та працівників 65 арсеналу ГРАУ ЗСУ».

Незважаючи на очевидні висновки експертів, які були відомі вже у перші дні розслідування, генеральний прокурор Юрій Луценко і Служба безпеки України на чолі з головою СБУ Василем Грицаком, вводячи в оману слідство, намагаючись умисно приховати реальних злочинців, спрямовуючи слідство хибним шляхом і фактично покриваючи виконавців та організаторів цього злочину, тиражували версію про нібито російський безпілотник, необґрунтованість якої також встановлена комісією.

«Слідству відомо, що у Балаклії 23 березня 2017 року радіолокаційні служби України зафіксували безпілотник, який рухався на низьких висотах... Жовта лінія – кордон з РФ, звідки рухався БПЛА. Він долетів до Балаклії, та о 14:44 з нього в бік відкритого майданчика зберігання (озброєння), де було понад 700 ракет "Куб", був здійснений пуск керованої ракети», – заявляв Луценко.

«Навіть з того, що ми сьогодні маємо. Не кожного безпілотника може побачити система, яка фіксує літальні апарати у нашому небі. І якщо літальний апарат може 35–40 км пронести ударний засіб... нехай це буде фосфорний запалювальний вибуховий предмет або якийсь інший. Скажіть: чи багато є способів запобігти цьому? Є способи, починаючи з того, що гасити хвилі, на яких працює цей безпілотник, щоб посадити, але, на жаль, таких засобів не вистачає в українського війська», – заявляв Грицак.

Керівники двох органів, які зобов'язані були розслідувати цей злочин скоординовано й об'єктивно, натомість, використовуючи свої посадові повноваження, розпалювали антиросійську істерію, навмисне покриваючи реальних злочинців.

До того ж після озвучення експертами своїх висновків у травні 2017 року, на порушення вимог відомчих наказів Міністерства юстиції України слідчим слідчого відділу УСБУ в Харківській області, виконання експертизи експертами Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені М. С. Бокаріуса було зупинено.

Злочинно організований характер таких дій, як і наявність злочинного наміру, є очевидним і безперечним.

Грицак і Луценко, як і інші винні особи, мають понести кримінальну відповідальність.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 25 квітня 2020
×
Приєднатися