Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Команда Зеленського продовжує розпочату Порошенком політику гоніння на єдину канонічну православну церкву

Кожна нова заява представників української влади ‒ це просто вершина непрофесіоналізму та цинізму стосовно своїх виборців.

Найяскравіший приклад ‒ твердження міністра культури Володимира Бородянського, який заявив в своєму інтерв'ю: Українська православна церква «повинна внести у свою назву ідентифікацію, що вона відноситься до Російської православної церкви» і вказати, що адміністративний центр управління Українською православною церквою знаходиться в Москві.

Мабуть, через своє невігластво чи політичну заангажованість міністр культури ігнорує той факт, що УПЦ ‒ це незалежна, самостійна церква, керівництво якої обирається на Соборі єпископів. УПЦ має свій Церковний суд і Священний Синод та повністю незалежна від Російської православної церкви, пов'язана з нею лише спільними молитвами.

Виникає запитання: чому міністр культури, який говорить, що «центр впливу на Українську православну церкву Московського патріархату перебуває в Москві ‒ через той самий Синод», і виступає проти єдиної канонічної православної церкви в Україні, яку очолює Його Блаженство митрополіт Онуфрій, не займає таку саму позицію щодо Української греко-католицької церкви? Адже УГКЦ перебуває у структурі Римсько-католицької церкви. І коли УГКЦ обирає єпископів, це рішення потрібно затверджувати в Римі.

Заяви міністра культури, члена команди Зеленського ‒ не що інше, як продовження політики Порошенка, який з політичних міркувань втручався в церковні справи, що призвело до розколу православ'я не лише в Україні, а й в усьому світі.

Ми бачимо, що політику Порошенка (її втіленням у справах церкви стали отримання томосу та рейдерські захоплення храмів і майна УПЦ ‒ єдиної канонічної православної церкви в Україні) сьогодні продовжує команда Зеленського.

Неосвічений міністр культури Бородянський, який не володіє ситуацією, втручається у вкрай чутливі для українців сфери релігії та мови, що тільки посилює розкол у суспільстві. Не відстає від Бородянського і безграмотна міністр освіти, яка вже заявила про закриття російських шкіл і переведення їх на українську мову навчання.

Печерна русофобія, яка проявляється в дискримінації російської мови, російських шкіл, дискримінації російськомовних громадян, ‒ це продовження політики Порошенка та реалізація його ущербного гасла «Армія. Мова. Віра».

Можна по-різному ставитися до Коломойського, який називає окремих міністрів дебілами і покидьками, але, напевно, у цьому випадку він має рацію.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 8 листопада 2019
×
Приєднатися