Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Інсинуації на адресу А. Колтуновича ‒ чергове політичне замовлення проти команди В. Медведчука

Інтернет-портал «Без брехні» опублікував фактчек, звинувативши в маніпуляціях народного депутата України від політичної партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» Олександра Колтуновича, який у цифрах показав, наскільки актуальним є питання тарифів для переважної більшості громадян України.

У кращих традиціях VoxCheck нізькоінтелектуальні псевдоексперти порталу «Без брехні», а саме ‒ якась Ірина Савенко, котру не знають ані в наукових колах, ані в експертному середовищі економістів, спробувала спотворити дійсність і протиставити свої хибні тези тим даним, які навів учений-економіст А. Колтунович. Утім, як показав аналіз, зробила вона це низькокваліфіковано і безуспішно.

Теза 1. Намагаючись за будь-яку ціну відпрацювати отримані гранти міжнародних організацій, на «Без брехні» вирішили виправити Колтуновича: мовляв, «за 5 років тариф справді зріс», але «не у 13,2 раза, а у 3,8 раза». Така заява свідчить про повну некомпетентність і абсолютне нерозуміння того, що відбувається в країні.

Наприклад, у Києві тариф на опалення зріс із 2,91 грн/кв. м (у 2013 р.) до 38,5 грн/кв. м (у 2019 р.), або у 13,2 раза. До речі, до відома грантоїдів: у столиці тариф на опалення становить 38,5 грн/кв. м, а не 35,6 грн. Отже, озвучена А. Колтуновичем теза щодо зростання тарифу на опалення у 13,2 раза є правильною.

Теза 2. «Викривальники», що не розуміються на тарифному питанні, припустилися ще однієї грубої помилки. Вони акцентували увагу на тому, що в опалювальний сезон «за приміщення 50 кв. м необхідно заплатити 1780 грн/міс., а не 3 тис. грн», про які говорить А. Колтунович.

Це твердження абсолютно не відповідає реальному стану справ. З огляду на вартість опалення (50 × 38,5 = 1925 грн), гарячого водопостачання (5 × 97,89 = 489,45 грн), електроенергії (100 × 0,9 = 90 грн), холодного водопостачання та водовідведення (5 × 21,756 = 108,78 грн), а також утримання будинку та прибудинкової території (приблизно 200 грн), телекомунікаційних послуг (близько 200 грн), комунальні платежі складуть не менш ніж 3013,23 грн/міс., а не заявлені 1780 грн/міс. Отже, «Без брехні» або вкрай некомпетентні, або цілком свідомо намагаються приховати тарифний геноцид стосовно українського народу.

Теза 3. Щодо співвідношення рівня середньої пенсії в Україні та мінімального рівня комунальних платежів. Недоексперти «Без брехні» порахували, що середньої пенсії (станом на 01.07.2019 ‒ 3005 грн) «дійсно не вистачить, аби нормально жити після сплати комунальних послуг», вартість яких, за їхніми даними, становить 1780 грн/міс. І це також відверта брехня.

Акцентуючи увагу на вартості комунальних послуг протягом опалювального періоду в сумі понад 3000 грн/міс., А. Колтунович наводить для порівняння базовий показник середньої пенсії за попередній період 2018 року, який, за даними Держстату, склав 2479,2 грн. Цих коштів не вистачає навіть для того, щоб повністю сплатити за комунальні послуги ‒ саме на цьому А. Колтунович зробив головний акцент. Втім, звідки «Без брехні» знати про базові параметри порівняння? Для цього ж потрібно як мінімум пройти повний курс економічної статистики в університеті.

Ось так, наводячи три неправильні розрахунки і вдаючись до відвертої брехні, «Без брехні» звинувачує народного депутата від «Опозиційної платформи ‒ За життя» Олександра Колтуновича в тому, що він «маніпулює на темі тарифів на опалення, завищуючи вартість цього тарифу для населення». При цьому проведений аналіз показав, що портал «Без брехні» спіймали на відвертій брехні та спробах виправдати/приховати тарифний геноцид. Зробивши низькокваліфікований аналіз і надавши неправильні розрахунки, інтернет-портал «Без брехні» зганьбився. Так само, як і соросівські грантоїди з VoxCheck, які раніше вразили заявою, що мінімальна зарплата в Україні становить $450.

Народний депутат України Олександр Колтунович і політична партія «Опозиційна платформа ‒ За життя» виступають за дворазове зниження вартості газу для населення, а також тарифів на опалення і гаряче водопостачання. У зв'язку з цим ми зареєстровали проект Закону України № 2126 від 11.09.2019 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо питань оподаткування в межах формування ціни на природний газ для потреб населення», де запропоновані економічно обґрунтовані механізми щодо формування нової тарифної політики, яка відповідає інтересам громадян України.

 

Прес-служба партії «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 16 вересня 2019
×
Приєднатися