Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Імплементація «формули Штайнмаєра» в українське законодавство ‒ це єдиний шлях до мирного врегулювання на Донбасі

Міністерство закордонних справ Німеччини закликало Україну виконати свої зобов'язання, погоджені на саміті лідерів «нормандської четвірки» в Парижі 9 грудня 2019 року, й імплементувати в українське законодавство так звану формулу Штайнмаєра, оскільки досі українська влада відкрито саботувала цей необхідний для мирного врегулювання на Сході Україна крок.

Позиція, запропонована на той час міністром закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром, була узгоджена ще 2016 року лідерами країн «нормандського формату». Таку позицію підтримує і міжнародне співтовариство, а також підтверджує резолюція Ради Безпеки ООН.

«Формула Штайнмаєра» обговорювалася і під час зустрічі з депутатами Бундестагу, представниками дипломатичних і ділових кіл Німеччини в Берліні 28 січня 2020 року в рамках роботи міжфракційного депутатського об'єднання «Міжпарламентський діалог заради миру: Україна ‒ Росія ‒ Німеччина ‒ Франція», створеного з ініціативи «Опозиційної платформи ‒ За життя». (Подібні зустрічі відбулися також у Москві та в Парижі.)

Упевнені, що реалізація законодавчих пропозицій, спрямованих на імплементацію «формули Штайнмаєра» в національне законодавство, є єдиним шляхом для врегулювання конфлікту на Сході України.

«Опозиційна платформа ‒ За життя» послідовно відстоює реалізацію цих пропозицій і 22 листопада 2019 року внесла до Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», спрямований на повну імплементацію «формули Штайнмаєра» в законодавство України.

«Опозиційною платформою ‒ За життя» також розроблений План-концепція врегулювання кризи на Південному Сході України. Партія завжди докладала й надалі докладатиме всіх зусиль для відновлення миру в нашій країні.

Саме узгодження «формули Штайнмаєра» свого часу стало великим кроком до миру і демонстрацією офіційним Києвом політичної волі до мирного врегулювання затяжного конфлікту на Донбасі. Українська влада зобов'язана прийняти ці зміни до законодавства, і «Опозиційна платформа ‒ За життя» домагатиметься цього, щоб Мінські угоди загалом і «формула Штайнмаєра» зокрема були нарешті реалізовані ‒ заради миру в Україні, відновлення її єдності та збереження територіальної цілісності.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 24 липня 2021
×
Приєднатися