Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Громадяни України можуть скористатися своїм правом на безкоштовне отримання землі

Чинна українська влада на чолі із президентом Зеленським готова виконати волю своїх західних спонсорів і фактичних господарів: організувати продаж останнього національного багатства ‒ родючої землі, недоторканність і цінність якої спеціально відзначена в фундаментальних документах, що лежать в основі створення та існування Української держави.

Стаття 14 Конституції України говорить, що земля є ОСНОВНИМ національним багатством, яке перебуває під особливою охороною держави. А стаття 13 Конституції ставить землю на перше місце ‒ в один ряд із надрами, повітрям, водними та іншими природними ресурсами.

Декларацією про державний суверенітет України, яка лежить в основі Акта проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року, схваленого 1 грудня 1991 року референдумом, закріплено, що земля є власністю Українського народу, матеріальною основою суверенітету Республіки і використовується з метою забезпечення матеріальних і духовних потреб її громадян.

Відповідно до частини 4 статті 116 Земельного кодексу України громадяни України мають право один раз отримати безоплатно у приватну власність до шести земельних ділянок різного цільового призначення в межах вищенаведених відповідних норм.

Однак заплановане владою відкриття ринку сільськогосподарських земель найближчим часом може унеможливити реалізацію вашого права на безкоштовне отримання земельної ділянки із земель державної або комунальної власності.

Шановні громадяни України! Негайно скористайтеся своїм правом на безоплатну приватизацію земельної ділянки.

Стаття 121 Земельного кодексу України передбачає законодавчу норму, згідно з якою громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

1) для ведення фермерського господарства ‒ у розмірі земельної частки (пая) (в Україні середній розмір пая ‒ 4 гектари);

2) для ведення особистого селянського господарства ‒ не більше 2,0 гектарів;

3) для ведення садівництва ‒ не більше 0,12 гектара;

4) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка):

у селах ‒ не більше 0,25 гектара, у селищах ‒ не більше 0,15 гектара, у містах ‒ не більше 0,10 гектара;

5) для індивідуального дачного будівництва ‒ не більше 0,10 гектара;

6) для будівництва індивідуальних гаражів ‒ не більше 0,01 гектара.

 

ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ

 

Для безкоштовної приватизації земельної ділянки необхідно зробити такі кроки:

 

  1. Отримати інформацію про наявність вільних земельних ділянок. Офіційний шлях‒ відправити запит про надання публічної інформації до місцевого управління з питань містобудування та архітектури і/або місцевого територіального органу Держгеокадастру України.

Або ознайомитися з генеральним планом населеного пункту, скористатися Публічною кадастровою картою України.

 

Зверніть увагу, що у структурі районних державних адміністрацій функціонують відділи містобудування та архітектури. У структурі міських рад (міст обласного значення) функціонують управління містобудування та архітектури, у структурі міських рад (районні центри) функціонують відділи містобудування та архітектури. У структурі головних управлінь Держгеокадастру в областях функціонують міськрайонні управління, які охоплюють міста і райони. Громадяни, які проживають у сільській місцевості, можуть звернутися до відділів містобудування та архітектури, що створені у структурі районних державних адміністрацій чи міськрайонних управлінь Держгеокадастру. В окремих сільських радах (сільських громадах) є штатна посада землевпорядника, який володіє інформацією про вільні землі державної та комунальної власності.

 

  1. Подати заяву до органу місцевого самоврядування (сільської, селищної або міської ради) або органу виконавчої влади (територіальне управління Держгеокадастру України) для отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки при наявності вільних земель на бажаній території. Якщо таких земель немає, то звернутися до іншої сільської, селищної чи міської ради, де такі землі є.

 

Українці! Якщо ви не отримаєте вашу землю згідно із законом зараз, то такої можливості може вже не бути.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 6 грудня 2019
×
Приєднатися