Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Якщо Зеленський підпише закон про середню освіту, який грубо порушує Конституцію, ми звернемося до Конституційного суду

Верховна Рада проголосувала за проект закону «Про повну загальну середню освіту». Аналіз цього акта однозначно свідчить про те, що він не вирішує завдань, поставлених перед системою освіти, не здатний зупинити деінтелектуалізацію та дебілізацію підростаючого покоління, яка триває, а процес навчання стає заручником політичних експериментів влади.

Влада у своєму відвертому цинізму дійшла до того, що ділить українських дітей на сорти: україномовні, діти національних меншин, які говорять на офіційних мовах ЄС, та діти, які говорять на інших мовах (насамперед, звичайно, йдеться про російськомовних дітей). Закон встановлює, що російськомовні учні 5-го класу мають право лише на 20% уроків рідною мовою, а для дітей, які розмовляють мовами ЄС, річний обсяг навчального часу рідною мовою в 4 рази більше.

Міжнародні організації, зокрема Венеціанська комісія, дали чіткі рекомендації з цього приводу. Венеціанська комісія рекомендувала переглянути положення закону, що передбачають «диференційоване ставлення до мов корінних народів, мов національних меншин, які є офіційними мовами ЄС, і мов національних меншин, які не є офіційними мовами ЄС».

Замість цього влада Зеленського ухвалила черговий націоналістичний закон, узаконивши поділ українських дітей на сорти і завдавши чергового удару правам російськомовних громадян. Цей закон ‒ черговий крок, що свідчить про продовження злочинної політики дискримінації російської мови та російськомовного населення, яку провадила попередня влада і провадить чинна.

Ухвалений закон прямо порушує статті 10, 11, 22, 24, 53 Конституції України, які передбачають право на вільне використання, розвиток російської мови в Україні, на отримання освіти рідною мовою, розвиток мовної самобутності національних меншин України.

Тому в разі підписання президентом Зеленським цього закону депутати від партії «Опозиційна платформа ‒ За життя» звернуться до Конституційного суду України для скасування цього дискримінаційного та антиконституційного акта.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа За життя»

Опубліковано: 17 січня 2020
×
Приєднатися