Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

Довгоочікуваний обмін утримуваними особами нарешті відбувся

Обмін утримуваними особами має сприяти досягненню миру, забезпечити національне примирення та єдність країни.

«Опозиційна платформа – За життя» вітає радісну й довгоочікувану подію – продовження обміну утримуваними особами, передбачене Мінськими угодами і реалізоване на виконання рішень, досягнутих під час зустрічі глав держав «нормандської четвірки» в Парижі.

Цей обмін мав відбутися ще в січні 2018 року як другий етап, домовленість про котрий була досягнута у 2017 році. Однак злочинний режим Порошенка не хотів його здійснювати, незважаючи на дані зобов'язання, а нова влада не поспішала з обміном, хоча могла провести його вже в перші місяці свого правління.

Сподіваємося, що подальша реалізація Мінських угод дозволить врегулювати конфлікт на Донбасі вже в наступному році. В Україні більше не повинно бути розділових ліній, жертв, руйнувань, утримуваних осіб. Антиконституційну політику поділу українців на «правильних» і «неправильних» треба припинити. Необхідно встановити істину і знайти тих, хто насправді винен у трагічних подіях на Майдані Незалежності в Києві в лютому 2014-го та в Одесі у травні 2014 року. Тоді не доведеться проводити обмін одних українських громадян на інших тільки тому, що попередня влада з політичних мотивів призначила їх «винними».

Це стосується зокрема й п'ятьох співробітників полку спецпризначення «Беркут» Олега Янишевського, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Сергія Тамтури та Олександра Маринченка, яких п'ять років намагалися, але так і не змогли зробити головними обвинуваченими в розстрілах на Майдані. Усі ці роки за вказівкою політиків, що дорвалися до влади, слідство, ігноруючи факти і свідчення, вперто наполягало на звинуваченні правоохоронців. Та вже перший неупереджений розгляд справи в Апеляційному суді м. Києва, де заслухали свідків і вивчили факти, показав повну неспроможність звинувачень. Неможливо досягти миру в Україні, постійно догоджаючи «партії війни» та приносячи в жертву її інтересам законність і права громадян. Щоб забезпечити громадянський мир, український народ має дізнатися всю правду про трагедії 2014 року.

Проведений обмін утримуваними особами – це важливий крок, який доводить дієвість Мінських угод, продуктивність стратегії діалогу та компромісу. Але для того, щоб відновити мир на Донбасі та в Україні, цього недостатньо. Принципово важливо, аби процес примирення став необоротним. Необхідно продовжити прямі переговори з Російською Федерацією, вести прямий діалог із представниками Донецька і Луганська, забезпечити розведення сил і техніки уздовж всієї лінії розмежування, що дасть гарантії стабільного припинення вогню.

Важливо розробити і прийняти закони, передбачені Мінськими угодами: закон про амністію, закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», що діє на постійній основі, свою редакцію якого депутати від нашої партії внесли до Верховної Ради, спеціальний закон про вибори в ОРДЛО та зміни до Конституції України.

Як політична сила, що послідовно виступає за мир, «Опозиційна платформа – За життя» вимагає від української влади зайняти чітку позицію та продемонструвати політичну волю для мирного врегулювання і забезпечення національного примирення.

Справа миру – це наше загальнонаціональне завдання, а отже, усі мають зробити свій внесок. Один із лідерів «Опозиційної платформи – За життя» Віктор Медведчук особисто організував повернення 489 осіб на територію, контрольовану Україною, додому, до своїх родин. Наша партія та її лідери всі ці роки працювали над поверненням додому утримуваних осіб, врегулюванням конфлікту на Сході України. Ми напрацювали необхідний пакет законопроектів і внесли його на розгляд Верховної Ради. Для прискорення мирного процесу ми ініціювали міжпарламентський діалог у форматі «Україна – Росія – Німеччина – Франція». Ми заявляємо про свою готовність працювати на реінтеграцію Донбасу, повноцінно долучитися до діяльності Тристоронньої контактної групи в Мінську та її підгруп. Тепер влада повинна зробити свій остаточний вибір, на чиєму вона боці: з націоналістами і «партією війни», що хочуть продовження кривавого кошмару і розколу українського суспільства, або з нами – прихильниками миру, єдності та життя.

 

Партія «Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 29 грудня 2019
×
Приєднатися