Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Блокування сотень сайтів ‒ новий крок влади на шляху узурпації і наступу на свободу слова в Україні

Офіційний Київ продовжує наступ на свободу слова. Ігноруючи норми законів і права, українська влада відшліфовує схему кричущого втручання в роботу засобів масової інформації та атаки на неугодні ЗМІ. Після заборони на мовлення трьом незалежним телеканалам, після блокування телеграм-каналів сьогодні жертвою розправи стали 426 (!) інтернет-сайтів. Серед них найбільші всеукраїнські та регіональні інформаційні сайти, популярний у всьому світі веб-майданчик «Живий журнал», відомі іноземні медіаресурси. Окремі представники влади намагаються представити це як прикре непорозуміння, але на тлі незаконного закриття телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK, введення незаконних санкцій проти народних депутатів України Віктора Медведчука і Тараса Козака, а також членів їхніх сімей розмови про випадковість виглядають безглуздо і непереконливо.

Влада пішла вже апробованим на блокуванні телеграм-каналів шляхом: суд ухвалив рішення «накласти арешт на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі Інтернет при використанні веб-ресурсів», що фактично означає для провайдерів обов'язок закрити доступ до сотень сайтів.

Настільки демонстративний і безпрецедентний наступ на свободу слова свідчить лише про одне ‒ влада підтвердила свій намір продовжувати порушувати основні демократичні цінності. Боротьба з неугодними ЗМІ, зі свободою слова з боку офіційного Києва триватиме. Влада оголошує війну всім, хто не згоден з офіційною лінією, з політикою керівної політсили. Інакодумство придушуватиметься усіма доступними владі способами, не зважаючи на те, чи законні такі дії, а це обурливе рішення, без сумніву, відпрацювання технології, перевірка реакції суспільства, залякування незалежних ЗМІ, яке тепер в Україні зведено до рангу державної політики. Завтра така ж доля може спіткати будь-яке з видань, телеканалів чи інтернет-ресурсів.

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя» виступає категорично проти функціонування державної каральної машини. Ми закликаємо громадянське суспільство виступити єдиним фронтом на захист свободи слова, на захист права українців на доступ до об'єктивної, всебічної інформації. Ми категорично засуджуємо тиск влади на ЗМІ та вимагаємо негайно відмовитися від практики затикати рота всім тим, хто має сміливість виступити проти беззаконня, що коїться в країні.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 25 лютого 2021
×
Приєднатися