Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

«Біолік» подав на реєстрацію в Україні вакцину «Супутник V» для її виробництва та вакцинації українських громадян

30 грудня 2020 року харківська компанія «Біолік», яка є одним з лідерів фармацевтичної промисловості України і має достатні виробничі потужності та кваліфікований персонал для виробництва вакцини від COVID-19, звернулася до Міністерства охорони здоров'я України та Державного експертного центру МОЗ із заявою про державну реєстрацію медичного препарату – вакцини від коронавірусу «Супутник V» для забезпечення вакцинації нею українських громадян.

«Супутник V» є єдиною вакциною, розробник якої – Національний дослідницький центр епідеміології та мікробіології ім. М. Ф. Гамалії, на відміну від решти розробників у світі, – дав дозвіл на трансферт технології та передачу українському підприємству клітинної лінії для виробництва вакцини. Таку передачу можна здійснити протягом двох тижнів, а організувати виробництво вакцини – у строк від 3 до 6 місяців.

Клінічні дослідження цієї першої в світі вакцини, зареєстрованої в РФ ще в серпні 2020 року, були проведені на десятках тисяч добровольців і довели її безпеку та ефективність – більше 95%. Крім того, підтверджено той факт, що вона може використовуватися для осіб 18+, зокрема й для людей старших за 60 років. Застосування цієї вакцини вже схвалено в Сербії, Аргентині та Білорусі. «Супутник V» готуються виробляти в Південній Кореї, Китаї, Індії, Бразилії та Казахстані. Заявки на придбання цієї вакцини подали понад 50 країн світу.

Внаслідок переговорів із президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, керівником Російського фонду прямих інвестицій Кирилом Дмитрієвим і директором НДЦЕМ ім. М. Ф. Гамалії Олександром Гінцбургом Україна отримає унікальну можливість самостійно виробляти вакцину від коронавірусу вже на початку 2021 року, ставши незалежною країною в питанні протидії пандемії COVID-19.

Відмова влади або будь-яке перешкоджання правовій процедурі реєстрації вакцини від COVID-19 «Супутник V» в Україні свідчитиме про злочинний намір влади позбавити українських громадян права на отримання медичного захисту від коронавірусу – цієї чуми XXI століття.

Ми послідовно захищатимемо гарантоване Конституцією України право наших громадян на охорону здоров'я і домагатимемося притягнення до відповідальності тих, хто, виконуючи вимогу заокеанських господарів України, буде перешкоджати захисту життя і здоров'я українських громадян.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 1 січня 2021
×
Приєднатися