Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

«Опозиційна платформа – За життя» виступає за неухильне дотримання закону про Регламент при обранні керівництва комітетів ВР

«Опозиційна платформа – За життя» вважає: процес формування робочих органів Верховної Ради України та обрання їх керівного складу має здійснюватися виключно в законному руслі.

Закріплення за опозиційними парламентськими фракціями контрольних функцій є загальноприйнятим у цивілізованому світі механізмом здійснення демократії, а обрання представників опозиції на керівні посади в парламентських комітетах – не лише умова забезпечення прав опозиції, а й данина демократичним традиціям парламентаризму.

Питання формування робочих органів Верховної Ради України та обрання їх керівного складу врегульовані чинним законодавством України. Зокрема, ст. 6, ст. 36, ст. 64 Конституції України, а також ч. 4 ст. 81 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», яким установлено: «Квоти розподілу посад голів комітетів, перших заступників, заступників голів, секретарів та членів комітетів визначаються пропорційно від кількісного складу депутатських фракцій (депутатських груп) до фактичної чисельності народних депутатів у порядку, встановленому Верховною Радою». Ці норми прямо надають нашій партії право отримати у сферу відповідальності посади трьох голів парламентських комітетів, трьох перших заступників голів, шести заступників і трьох секретарів комітетів відповідно.

З огляду на зазначене, демократичні принципи здійснення державної влади в Україні, а також чисельний склад депутатської фракції політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» пропонуємо надати нашій фракції такі сфери відповідальності:

1) на позиціях голів комітетів Верховної Ради України:

– з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій в Донецькій, Луганській областях та Автономній Республіці Крим, національних меншин і міжнаціональних відносин;

– з питань свободи слова;

– з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів;

2) на позиціях перших заступників голів комітетів Верховної Ради України:

– з питань бюджету;

– з питань антикорупційної політики;

– з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування;

3) на позиціях заступників голів комітетів Верховної Ради України:

– з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва;

– з питань енергетики та житлово-комунальних послуг;

– з питань правоохоронної діяльності;

– з питань економічного розвитку;

– з питань фінансів, податкової та митної політики;

– з питань інтеграції України з Європейським Союзом;

4) на позиціях секретарів комітетів Верховної Ради України:

– з питань правової політики;

– з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи

Верховної Ради України;

– з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Участь народних депутатів України від політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» в керівному складі наведених вище комітетів дозволить забезпечити ефективну реалізацію функцій парламентської опозиції та парламентського контролю за діяльністю виконавчої влади, зміцнення демократії та парламентаризму в Україні. Будь-який інший принцип розподілу керівних посад у комітетах Верховної Ради буде продовженням ганебної практики, що проводилась режимом Порошенка, зловживанням владою та порушенням законів України, яке підлягає відповідному оскарженню.

«Опозиційна платформа – За життя» наполягає на необхідності невідкладного прийняття Закону України «Про опозицію», який так і не було прийнято за п'ять років злочинного режиму Порошенка.

Крім того, зважаючи на надзвичайну важливість питання відновлення миру на Донбасі та вкрай складну ситуацію, що там склалася, ми продовжуємо наполягати на створенні окремого парламентського комітету з питань комплексного вирішення проблем Донецької і Луганської областей.

Відповідне звернення представники нашої партії внесли на розгляд до підготовчої депутатської групи з організації роботи Верховної Ради України IХ скликання.

 

Партія «Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 21 серпня 2019
×
Приєднатися