Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

«Опозиційна платформа ‒ За життя» виступає проти обмеження виборчих прав громадян України

Незважаючи на передвиборчі обіцянки дотримуватися норм демократії та принципів правової держави, Зе-влада у гірших традиціях своїх попередників продовжує наступ на конституційні права громадян.

Прагнення до тотальної узурпації влади і побудови авторитарної держави стало лейтмотивом діяльності президента Зеленського. Після «зеленого перезавантаження» влади український народ так і не отримав гарантоване йому Конституцією України право керувати державою.

Усі життєво важливі для країни рішення: зміни до Конституції, зняття мораторію на продаж землі, продаж держвласності ‒ як і раніше, приймаються у владних кабінетах, а не на всеукраїнських референдумах за народною ініціативою.

Нова так звана демократична влада порушує ст. 38 Конституції України, якою передбачено: «Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

Проведення місцевих виборів (у повній відповідності з духом і буквою Основного Закону) стане для президента України Зеленського тестом на демократію. За прозорістю і законністю цих виборів спостерігатиме весь світ. Так, в ООН уже закликали Верховну Раду України дозволити переселенцям взяти участь у місцевих виборах. «Ми закликаємо парламент вжити заходів для того, щоб надати ТПО і трудовим мігрантам можливість проголосувати на місцевих виборах, запланованих на 2020 рік», ‒ заявила глава Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер, додавши, що місія стежитиме за розвитком подій навколо ветованого президентом Зеленським Виборчого кодексу.

Забезпечення права на волевиявлення для всіх громадян країни стане для української влади, уже зараженої вірусом тоталітаризму, випробуванням на відповідність європейським демократичним стандартам. Від того, проведе влада чесні та прозорі вибори чи використовуватиме напрацьовані схеми режиму Порошенка, внаслідок яких у 2019 році більше 6 млн українських громадян не змогли взяти участь ані в парламентських, ані в президентських виборах, залежить, яким шляхом рухатиметься Україна .

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя» заявляє: усі громадяни країни повинні мати можливість реалізувати своє право обирати і бути обраними. І ми маємо намір усіма можливими законними способами захищати конституційні права наших громадян.

 

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 18 вересня 2019
×
Приєднатися