Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

«Кредитна наркоманія» влади створює ризики для української економіки та громадян

Заява ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ

Уряд провалив виконання бюджету. За місяць до завершення бюджетного року виявилося, що кожна десята гривня державних витрат не профінансована, бюджетна діра перевищила 100 млрд грн. Недофінансовані витрати на медицину, освіту, соціальний захист громадян. Влада закопувала гроші в асфальт, щедро оплачувала космічні зарплати чиновників і видатки на утримання влади.

Щоб закрити діру в бюджеті, Зе-влада могла скоротити витрати на силовиків і бюрократів, навести порядок на митниці, зупинити податкові «схеми» і допомогти людям та економіці. Могла почати переговори із зовнішніми кредиторами, щоб відстрочити виплати за зовнішніми зобов'язаннями. Але замість цього «кредитні наркомани» кинулися набирати борги, не беручи до уваги ціну та не зваживши ризики. Тільки на внутрішньому ринку уряд позичив у грудні (за мінусом погашення) 71,4 млрд грн. Це більше, ніж за попередні одинадцять місяців. Позики бралися під вкрай високі відсотки - до 12% і вище.

Така політика Зе-влади створює ризики для фінансової стійкості країни. Піраміда боргів зростає. Все більше грошей іде на виплату відсотків. У держави залишається все менше ресурсів для стимулювання економіки і допомоги людям. Зе-уряд цілеспрямовано штовхає Україну до банкрутства і розпродажу національних багатств, а громадян - до злиднів.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає негайно переглянути бюджет на наступний рік. Жорстко урізати всі витрати на утримання влади, скоротити фінансування силовиків і чиновників, почати переговори про реструктуризацію зовнішньої заборгованості.

Щоб запобігти сповзанню України до банкрутства і національної катастрофи, уряд «кредитних наркоманів» має бути відправлено у відставку. Україні потрібна влада, яка забезпечить зростання економіки, грамотне управління державними активами, збільшення доходів громадян і наповнить бюджет.

 

Опубліковано: 29 грудня 2020
×
Приєднатися