Рус Укр
— Розгорнути навігацію —

75-та річниця визволення України від фашистських загарбників: країна перед новими викликами

28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників, дійсно знаменна дата в історії Українського народу.

Цього дня мільйони українців, для яких війна з фашистськими загарбниками була, є і назавжди залишиться Великою Вітчизняною, шанують пам'ять воїнів-визволителів, висловлюючи глибоку вдячність за їхній самовідданий подвиг в ім'я майбутніх поколінь.

Однак сьогодні, коли радикали і націоналісти нав'язують суспільству свої ідеали, коли держава втратила монополію на застосування сили, це свято набуває особливого змісту: воно стає Днем єднання тих, хто готовий чинити рішучий опір будь-яким проявам радикалізму, екстремізму та ксенофобії.

Через 75 років після звільнення української землі від коричневої чуми сучасні поборники фашизму і неонацизму, для яких печерна русофобія стала основою української ідентичності, все активніше заявляють про себе. Їхні дії – це загроза громадянському суспільству, правам і свободам людини, демократії, верховенству права.

Використовуючи націонал-радикальні угруповання в боротьбі з політичними опонентами, колишня влада робила все, щоб догодити радикалам. Діячі «партії війни», очолювані Порошенком – Парубієм, зробили історичний ревізіонізм основою нової державної політики: вони зводили у ранг героїв нацистських колабораціоністів, фальсифікували історичні факти, зносили пам'ятники воїнам-визволителям... І при цьому залишали безкарними навіть найзапекліші прояви неонацизму, расової дискримінації, антисемітизму та ксенофобії.

Цинізм влади не знав меж. Зрадивши пам'ять мільйонів наших співгромадян, які загинули під час Великої Вітчизняної війни, офіційний Київ, що по-рабськи вислужується перед США, рік у рік відмовлявся підтримувати резолюцію Генеральної Асамблеї ООН, яка засуджує героїзацію нацизму. Минулого року, коли 130 країн проголосували за цей документ, лише дві країни – США і Україна, прикриваючись формулюванням про «делікатність питання», – виступили проти.

Зважаючи на останні події, нова влада готова продовжити справу Порошенка – Парубія. Вона не лише проводить політику тарифного геноциду і втілює в життя реформи Супрун – Реви – Гриневич, а й відкрито заграє з радикалами. Виступ прем'єр-міністра України на концерті групи «Сокира Перуна», яка відкрито демонструє фашистську символіку, і багатозначне мовчання президента Зеленського – найкраще підтвердження цього.

Партія «Опозиційна платформа – За життя» вимагає від влади не допустити перетворення України на державу, в якій радикалізм, ксенофобія і неонацизм зводяться в ранг національної ідеї. Ми закликаємо президента Зеленського проявити свою принципову позицію. Тестом на демократію й відданість європейським цінностям для нової влади стане голосування України в Генасамблеї ООН щодо резолюції «Боротьба з героїзацією нацизму, неонацизмом та іншими видами практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості». Від того, чи проголосує Україна спільно з європейськими державами за резолюцію, що закликає не допустити героїзації нацизму, залежить не лише репутація нової влади, а й міжнародний імідж нашої країни.

Партія «Опозиційна платформа – За життя» закликає українську владу прислухатися до голосу свого народу і почути пораду, яку в своєму прощальному слові дав наступникам голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер: «Борітеся! Вам потрібно продовжувати боротьбу з тупим націоналізмом».

Боротьба з усіма проявами ксенофобії, неонацизму та екстремізму в Україні – це завдання всього цивілізованого суспільства. Політика толерантності, єднання та готовність до діалогу і компромісів – це запорука миру і відновлення територіальної цілісності України.

 

Партія «Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 28 жовтня 2019
×
Приєднатися