Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Захист історичної пам'яті в усьому світі стає ключовим завданням

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп під час виступу на горі Рашмор (добре відомої й за межами США завдяки барельєфам чотирьох американських президентів) заявив: «Наша нація стала свідком нещадної кампанії зі знищення нашої історії, позбавлення слави наших героїв, стирання наших цінностей і зомбування наших дітей».

Вислову Трампа, чіткому й вичерпному, можна лише поаплодувати. Український народ протягом останніх років став жертвою такого зомбування та стирання цінностей. І крок за кроком пройшов шлях від майстерних провокацій, що підігріваються заокеанськими ляльководами, до повного нігілізму, громадянського невдоволення та протистояння, аж до розколу країни, який, на жаль, перетворився на її розпад.

Нинішнє керівництво України, так само як і попереднє, не готове берегти нашу історію, шанувати героїзм та подвиги батьків і дідів, віддавати пошану їхнім заслугам, їхній самовідданій праці, завдяки якій після перемоги у Великій Вітчизняній війні буквально з руїн була створена багата й сильна країна (варто зауважити, що залишки її спадщини дотепер є основою, фундаментом української економіки).

Натомість влада відкрито підтримує, захищає та покриває націонал-радикалів, які цілеспрямовано  стирають укорінені, загальновизнані цінності: знищують пам'ятники, переслідують інакомислячих за символи реального, а не уявного героїзму, за символи відваги нашого народу, що часто мають багатовікову історію; зомбує молоде покоління висмоктаними з пальця подвигами.

Знищення, заборона та переписування нашої історії відбувається під прапором «цивілізаційного вибору». І такий штучно нав'язаний хибний вибір дійсно існує. Заснований на знесенні пам'ятників і знищенні історичної пам'яті, він не має нічого спільного ні з цивілізацією, ні з культурою, ні з історією. А його адепти не здатні, та й не бажають діяти відповідно до чинного законодавства. Вони хочуть одного ‒ вільно й безкарно чинити насильство та творити зло. Той щедро проплачений «цивілізаційний вибір», про який говорять прозахідні «активісти», часто закінчується відмовою від цивілізованості взагалі.

Президент Трамп, який прагне захистити історію американського народу, його цінності, не один. Збереження і захист історичної пам'яті сьогодні стає одним з основних завдань, яке усвідомили і почали реалізовувати відповідальні лідери держав. Дав початок цьому Президент Російської Федерації Володимир Путін, який 19 червня 2020 опублікував програмну статтю про 75-річчя Великої Перемоги, що отримала широкий міжнародний резонанс і, безумовно, стала орієнтиром для людей, здатних мислити.

Збереження і захист історичної пам'яті мають стати пріоритетом і для України. Причому не лише для українського суспільства, яке попри все пам'ятає свою історію, а й для української влади передусім.

Партія «Опозиційна платформа ‒ За життя» 9 мая 2020 року оголосила про створення Громадського руху «Український фронт захисту історичної пам'яті».

Упевнений, що об'єктивна оцінка нашої історії та захист її від спекуляцій і фактичного знищення ‒ необхідний чинник збереження громадянського миру, єдності та торжества законності в Україні.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 6 липня 2020
×
Приєднатися