Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Заяви прем'єра про зниження тарифів ЖКГ виявилися, як завжди, неправдивими

Наприкінці січня 2020 року президент Зеленський провів нараду з питань тарифів на теплопостачання та енергоефективності. Виступаючи на цій нараді, прем'єр Гончарук заявив, що «уряд зі свого боку зробив усе можливе для виконання доручення глави держави, щоб українці цієї зими платили за тепло менше». За його словами, «за грудень споживачам було нараховано до сплати на 535% менше ‒ залежно від міста та регіону».

Однак уже середина лютого, а обіцяного зниження тарифів як не було, так і немає. От дані Держстату України. За грудень 2019 року тарифи ЖКГ дійсно були знижені, але лише на 2,3%, а не на обіцяні Гончаруком 5‒35%.

Можливо, тарифи нарешті було знижено у січні? Навпаки, як показує Держстат, у січні 2020-го тарифи в Україні зросли на 1,7%. При цьому тарифи на природний газ для населення, за даними Держстату, підняли на 10,7%!

Відповідно, уже вкотре президент упевнений, що тарифи на послуги ЖКГ в Україні знижені мало не на третину, а насправді вони зростають...

Таким чином, прем'єром Гончаруком та керівництвом «Нафтогазу» здійснюється політика послідовного дезінформування президента країни і всього українського суспільства.

Втім, набагато важливіше те, що на тлі демагогічних заяв уряду українцям продовжують нарощувати непомірне тарифне навантаження.

Кабмін і керівництво профільних держкомпаній не здатні забезпечити приріст видобутку газу в Україні. До того ж, керована «Нафтогазом» держкомпанія «Укргазвидобування» (71% видобутку газу в країні) знизила видобуток газу в 2019 році ще на 4%.

Наслідки власного невміння управляти газовою галуззю Кабмін перекладає на пересічних українців у вигляді непомірно завищених тарифів.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 17 лютого 2020
×
Приєднатися