Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Заборгованість громадян за послуги ЖКГ зросла

За даними Державної служби статистики України, заборгованість населення за житлово-комунальні послуги на кінець січня зросла до 67 млрд грн, що на 3,9 млрд грн (або на 6%) більше, ніж місяцем раніше (63,1 млрд грн).

Станом на 31 січня заборгованість населення за поставку і розподіл природного газу склала 29,5 млрд грн, за поставку теплової енергії та гарячої води – 22,0 млрд грн, за централізоване водопостачання та водовідведення – 4,6 млрд грн, за управління багатоквартирним будинком – 4,5 млрд грн, за поводження з побутовими відходами – 0,9 млрд грн, за поставки і розподіл електричної енергії – 5,5 млрд грн.

При цьому майже половина українців (46%) стверджують, що їхні витрати на сплату послуг ЖКГ у січні 2020 року зросли у порівнянні з січнем 2019-го.

Про це свідчать дані опитування КМІС. Згідно з його результатами, у 39% респондентів ці витрати не змінилися або зменшилися.

Крім того, 21% учасників дослідження вказали, що витрачають на оплату послуг ЖКГ більше половини доходу сім'ї. Ця частка зросла в порівнянні з опитуваннями КМІС листопада – грудня минулого року (тоді було 14% і 16% відповідно).

За даними Держстату, середній розмір платіжки за «комуналку» за грудень зріс на 8%. Середні нарахування за житлово-комунальні послуги, з урахуванням електроенергії (з розрахунку 150 кВт·год), на одного власника особового рахунку в грудні 2019 року склали 2212,0 грн, що на 8% більше, ніж у листопаді (2044,7 грн).

А влада продовжує годувати українців обіцянками щодо майбутнього зниження тарифів на сплату послуг ЖКГ... Газ уже подешевшав, як стверджує прем'єр Гончарук.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 1 березня 2020
×
Приєднатися