Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Влада знищує вугільну галузь країни і довела до відчаю гірників

В Україні склалася критична ситуація з виплатою зарплат гірникам ‒ борги із заробітної плати перед працівниками вугільної промисловості зросли більш ніж удвічі від початку 2021 року.

«З початку року заборгованість по всіх галузях збільшилася на 58%, а по вугільній промисловості ‒ більш ніж удвічі. Ситуація з виплатою шахтарям поточної заробітної плати та погашенням заборгованості з неї набуває загрозливих масштабів», ‒ йдеться в повідомленні Профспілки працівників вугільної промисловості.

За даними організації, на сьогодні працівникам державних вугледобувних підприємств заборгували понад 1,5 млрд грн, зокрема від початку року 1,046 млрд грн. А окремі категорії шахтарів деяких держпідприємств з початку 2021 року взагалі не отримують заробітної плати.

Не дивно, що доведені до відчаю люди змушені протестувати. Ситуація із заборгованістю вже змусила працівників шахти «Степова» ДП «Львіввугілля» зупинити роботу. Заборгованість підприємства перед шахтарями Львівської області ‒ понад 125 млн грн.

Гірники скаржаться, що уряд змушує держшахти продавати видобуте вугілля за заниженою ціною, що призводить до необґрунтованих збитків державних вугледобувних підприємств, і вимагають підняти ціни на вугілля державних шахт до справедливого ринкового рівня.

Однак замість того, щоб врегулювати ситуацію в галузі та захистити українських шахтарів, навіть у такій критичній ситуації українська влада більше стурбована зарплатами гірників США. Влада Зеленського продовжує аморальну політику закупівель американського вугілля. 2020 року Сполучені Штати поставили в Україну вугілля на $480,32 млн, у січні ‒ березні 2021-го ‒ ще на $107 млн. Суми зовсім не маленькі, зважаючи на масштаб і глибину кризи української економіки.

Хочеться поставити справедливе запитання владі: чи не настав час замислитися нарешті про долю колись потужної вугільної галузі країни і забезпечення нормальної оплати праці шахтарів та інших працівників галузі? А може, владі, наприклад, знайти вихід із ситуації в дусі сьогоднішньої політики позасудової незаконної розправи і ухвалення неконституційних рішень ‒ рішенням РНБО зобов'язати відповідні структури надрукувати гроші та виплатити шахтарям?

Але для того, щоб дійсно вивести вугільну промисловість, так само як й інші галузі української економіки, з кризи, треба захищати національні інтереси, а не прагнути за всяку ціну догодити заокеанським господарям. А ось із цим у залежної від Заходу української влади якраз основна проблема.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 27 квітня 2021
×
Приєднатися