Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Після промисловості спостерігаємо падіння й у сільському господарстві

Виробництво продукції сільського господарства в Україні за перше півріччя 2020 року скоротилося на 18,7%, як порівняти з аналогічним періодом 2019-го. Про це свідчить огляд економічної активності за перше півріччя Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Як зазначено в огляді, виробництво рослинницької продукції скоротилося на 56,8%, а тваринницької ‒ на 2,2%.

Відзначається, що, зокрема, у червні відбулося значне зменшення обсягів виробництва сільгосппродукції ‒ на 40,6% у річному вираженні.

Серед головних причин скорочення продукції рослинництва Мінекономіки називає зменшення попиту на продукцію агропромислового комплексу в країнах ‒ торговельних партнерах через карантин, а також низьку врожайність більшості сільськогосподарських культур, порівнюючи з минулим роком. Скорочення продукції тваринництва пояснюється високою затратністю вирощування великої рогатої худоби, а також адаптацією підприємств до нових умов господарювання (зокрема, виробників м'яса птиці).

Насправді в «аграрній наддержаві» останніми роками практично не приділялося уваги розвитку сільського господарства.

Були різко скорочені бюджетні витрати на стимулювання купівлі продукції вітчизняного сільгоспмашинобудування, практично заморожені роботи з меліорації та рекультивації земель.

Левова частка фінансової допомоги спрямовувалася на підтримку не фермерів і присадибних господарств, а найбільших латифундій, що виникли на основі оренди сільгоспземель за часто вкрай низьку оплату їх формальним власникам ‒ селянам.

Орендарі націлені на те, щоб вичавити всі соки з наявних ресурсів. Звідси відсутність інтересу до організації правильної сівозміни, орієнтація на вирощування експортних культур, що виснажують грунти: соняшнику, ріпаку тощо.

Була надія на те, що українські чорноземи дозволять вирішити всі проблеми. Але перший же посушливий рік показав: це далеко не так.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 13 серпня 2020
×
Приєднатися