Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Замість того щоб вести переговори про закупівлю в Росії готової вакцини від коронавірусу, влада витрачає гроші на дороги

Бюджетний запит Міністерства охорони здоров'я України передбачав виділення 15,08 млрд грн на закупівлю 2021 року вакцини від COVID-19. Міністерство нібито веде переговори з 8 компаніями-виробниками щодо закупівлі вакцини від коронавірусу після завершення випробувань.

Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Він зазначив, що, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, зараз на завершальній стадії клінічних випробувань вакцини 8 компаній. «З усіма ними ми ведемо переговори щодо укладання контракту», ‒ прокоментував Степанов. Щоправда, у держбюджет на ці цілі заклали лише 2,6 млрд ‒ у 5,8 раза менше, ніж передбачалося раніше.

У західних компаній, назви яких добре відомі українцям з реклами гігієнічних засобів і косметики, вакцина від коронавірусу поки що тільки на стадії розробки. Єдина країна, що вже впоралася з цим завданням, ‒ це Російська Федерація, яка випустила і зареєструвала свою вакцину «Супутник V», розроблену Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені М. Ф. Гамалії, і почала вакцинацію населення спільно з Російським фондом прямих інвестицій. Росія вже отримала заявки з 50 країн СНД, Європи, Азії, Близького Сходу та Латинської Америки на більш ніж 1,2 млрд доз своєї вакцини на поточний і наступний рік. І саме з виробниками цієї вакцини треба вести переговори, якщо українська влада збирається рятувати громадян нашої країни, а не годувати грантоїдів, які здійснюють закупівлі лікарських препаратів за бюджетні кошти. І робити це треба негайно!

Однак замість реальних дій щодо вакцинації населення влада літає у хмарах, веде переговори про закупівлю неіснуючої вакцини західних компаній і витрачає гроші з коронавірусного фонду на будівництво доріг.

У владі дійсно вважають, що будівництво доріг у розпал епідемії та при зростаючій кількості захворілих ‒ це настільки нагальне питання? Чи враховується те, що дорожнє будівництво ‒ одна з найбільш корумпованих галузей економіки і що кошти, які виділяються на неї, за експертними оцінками, на 30% і більше банально розкрадаються? І що нормальних доріг немає навіть у Києві та обласних центрах?

Може, все ж таки зосередитися на купівлі вакцини від COVID-19, яка вже розроблена і застосовується в Росії? Коли йдеться про захист і виживання українських громадян, уже не до політичних ігор. Інакше українська влада дограється до того, що новими дорогами, якщо їх, звичайно, побудують, не буде кому їздити. Хоча, можливо, у цьому і полягає її головна місія?

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 1 жовтня 2020
×
Приєднатися