Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Влада продовжує знущатися з учителів і знищувати сферу освіти в країні

Чинна влада підготувала черговий сюрприз учителям середніх шкіл. Українські вчителі не отримають доплату за роботу в період карантину, яку раніше обіцяв уряд.

Про це під час брифінгу за підсумками засідання Кабміну повідомила в. о. міністра освіти Л. Мандзій, передає портал «Хвиля». Дуже показово, що обов'язки міністра освіти виконує прихильниця дивізії СС «Галичина». Як відомо, на Нюрнберзькому процесі СС була визнана злочинною організацією, а нещодавно Окружний адміністративний суд м. Києва визнав протиправним висновок Українського інституту національної пам'яті про те, що символіка 14-ї гренадерської дивізії військ СС «Галичина» не є нацистською.

«У бюджеті-2020 не передбачено встановлення додаткових доплат для вчителів», – пояснила Л. Мандзій.

Раніше схожий сюрприз піднесли молодим учителям, скасувавши разову допомогу в розмірі 21 тис. грн педагогам, у яких стаж менше 10 років. Без доплати залишилися понад 70 тис. молодих вчителів. Зрозуміло, що це вдарить насамперед по сільських школах, де і зараз великий дефіцит викладачів.

Зрозуміло і те, звідки «вітер дме». У проекті меморандуму з МВФ влада підписується під зобов'язаннями щодо реформи освітньої системи. Реформа передбачає зокрема «оптимізацію» шкільної мережі. Зрозуміло, що йдеться про закриття частини шкіл і, відповідно, звільнення значної частини вчителів.

Очевидно, що передусім будуть звільнені досвідчені вчителі пенсійного віку, які не готові надягати каструлі на голови, ілюструючи героїзм учасників євромайдану, або ж знають, що тридцять мінус два – це двадцять вісім, а не вісімнадцять. І що білі ведмеді в Антарктиді не живуть. Учителі, які не плутають царя Миколу I з Миколою II. І знають, що російсько-турецька війна 1877 року, під час якої Болгарія отримала незалежність від Османської імперії, не була «загарбницькою війною».

Нещодавно подібні «глибокі пізнання» продемонстрували під час дистанційних телеуроків українські «педагоги», які замість того, щоб давати знання, сіяти «розумне, добре, вічне», вбивають у голови українських школярів усяку нісенітницю.

Що ж, позиція влади зрозуміла. Чого не зробиш, аби випросити на колінах черговий кредит у МВФ. Та й навіщо Україні, «аграрній наддержаві» та постачальниці дешевої робочої сили до ЄС, грамотні громадяни? Ще почнуть замислюватися, що в країні реально відбувалося і відбувається. І головне, що з цим робити.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 4 червня 2020
×
Приєднатися