Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Українське тваринництво на межі колапсу

Розвинуте вітчизняне тваринництво ‒ важлива умова продовольчої безпеки країни. Без нього забезпечення повноцінного харчування населення неможливе. В Україні тваринництво переживає глибоку економічну кризу, фактично галузь перебуває на межі колапсу.

За даними Державної служби статистики, на 1 червня 2020 року поголів'я великої рогатої худоби в Україні налічувало майже 3,47 млн голів, що на 6,6% менше, ніж показник на аналогічну дату 2019-го, зокрема корів ‒ 1,78 млн голів (-6,3%). Як уточнюється, скорочення чисельності великої рогатої худоби на звітну дату зафіксовано і на сільськогосподарських підприємствах ‒ на 8,5% (до 1,03 млн голів), і у господарствах населення ‒ на 5,7% (до 2,44 млн голів).

Крім того, за даними Держстату, поголів'я свиней на початок поточного місяця, якщо порівнювати з показником роком раніше, скоротилося на 5,3% (до 6,07 млн голів), овець і кіз ‒ на 6,3% (до 1,47 млн голів ), птиці ‒ на 1,9% (до 248,79 млн голів).

Вкрай важку кризу переживає молочна галузь.

У січні ‒ червні 2020 року в 7,7 раза зросли поставки вершкового масла в Україну. Щодо молока і вершків імпорт продемонстрував приріст уп'ятеро.

«Витіснення вітчизняного вершкового масла імпортним товаром з ЄС, переважно польським, пов'язане з більш конкурентними цінами європейської продукції на ринку. В Євросоюзі також існує потужна підтримка зазначеного сегмента і стимулювання експортної діяльності. Зменшення ціни, але незначне (-2%) на українську продукцію протягом двох останніх місяців ускладнює конкуренцію з європейським товаром. Вартість останнього знизилася на 13%», ‒ говорить В. Кропивко, аналітик Українського клубу аграрного бізнесу.

У січні ‒ червні 2020 року Україна продала за кордон молочної продукції на $87,5 млн. Значно зменшився експорт вершкового масла ‒ на 43%. Експорт молока та вершків знизився на 36%.

За словами експертів, імпорт збільшився через скорочення поголів'я та виробництва молочної продукції в Україні. Галузі конче потрібна довгострокова комплексна державна підтримка.

Щомісяця в Україні продається приблизно 8 тис. тонн сирів. З них понад 3 тис. тонн ‒ імпортовані сири, це майже 35%. Цифри досить красномовні.

Чинна влада не бачить кризи однієї з найбільш значущих галузей економіки та цілеспрямовано сприяє її знищенню задля збільшення імпортозалежності України у найважливішому питанні продовольчої безпеки.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 28 липня 2020
×
Приєднатися