Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Українці не можуть оплачувати надвисокі комунальні тарифи

Безконтрольне зростання комунальних тарифів призвело до вже катастрофічного нарощування населенням боргів з оплати ЖКП. Зубожілі українці давно неспроможні задовольняти непомірні апетити влади і залежних від її рішень комунальників. А уряд і не думає зупиняти тарифний геноцид, що відбувається в Україні.

За інформацією голови Ради НБУ Богдана Данилишина, тільки за останній рік вартість житлово-комунальних послуг зросла на 22%. Зокрема, тариф на електроенергію підвищився на 36,6%, природний газ подорожчав для населення на 63,6%, гаряча вода та опалення стали дорожчими на 10,4%.

При цьому подорожчання комунальних послуг суттєво випереджає зростання реальних доходів населення. Наприклад, за даними Мінекономіки, середня номінальна зарплата в Україні в лютому поточного року становила 12 549 грн, що лише на 15,7% більше, ніж у лютому 2020-го.

Це вже призвело до критичного зростання заборгованості з оплати ЖКП. За лютий 2021 року інфляція досягла 82,1 млрд грн, при тому, що на кінець грудня 2020 року комунальні борги населення становили 73 млрд грн, а на кінець лютого 2020 року ‒ 66,7 млрд грн. З 2014-го заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг збільшилася майже у 6 разів (!) ‒ на кінець лютого 2014 року борги українців з оплати ЖКП ледь перевищували 14 млрд грн (і це з урахуванням АР Крим і нині неконтрольованих територій Донбасу).

Громадяни масово відмовляються сплачувати за комунальними рахунками. Данилишин відзначає, що з жовтня 2020 року рівень оплати населенням комунальних послуг нижче нарахованих сум за відповідні місяці, тимчасом як у I‒III кварталах 2020 року об`єм оплати за надані послуги перевищував нарахування. Тобто населення неспроможне ні оплачувати поточні платежі, ні гасити вже накопичену заборгованість, зростання якої останніми місяцями набуло обвального характеру. Рано чи пізно така тенденція призведе до колапсу всієї системи житлово-комунального господарства.

Тим паче що влада не збирається вносити корективи до своєї провальної політики і намічає подальше підвищення тарифів. Газові компанії вже оприлюднили річні ціни на блакитне паливо, які будуть дійсні в Україні до кінця квітня 2022 року. Вартість газу для населення в Україні з 1 травня 2021 року в переважній більшості регіонів установлена на рівні 7 990 грн за тисячу кубометрів плюс вартість доставки природного газу, на яку нараховується ще ПДВ ‒ 2 148 грн. Отже, з 1 травня 2021 року вартість газу становитиме 10 138 грн за тисячу кубометрів.

Замість того щоб реалізувати обіцяне дворазове зниження ціни на газ у порівнянні з Порошенком (8 548,92 грн за тисячу кубометрів), Зеленський в інтересах олігархів і міжнародних кураторів підвищує вартість блакитного палива в порівнянні з попередником на 1 589 грн, або на 18,6%. Це спричинить зростання тарифів на опалення і гаряче водопостачання. Як і зростання боргів за ЖКП.

Всього за 2014‒2021 роки ціна на газ для населення зросла на 1300%, або в 14 разів, і це давно стало непосильною ношею для більшості громадян.

Однак уряд не має наміру відмовлятися від своєї антисоціальної політики і розв`язує проблему неплатежів виключно шляхом посилення фіскального, адміністративного та інших форм тиску на боржників, формуючи навіть механізм виселення з квартир. А це вже фактично тарифний геноцид, який наприкінці минулого ‒ на початку поточного року змусив українців удатися до вуличних протестів. Тобто можна прогнозувати, що соціальна напруга в суспільстві й надалі посилюватиметься, так само як і неприйняття громадянами політики відірваної від реальності владної команди, яка обслуговує лише інтереси лихварів і діє за вказівкою західних господарів.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 30 квітня 2021
×
Приєднатися