Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Україна не може дозволити ставитися до себе як до колоніальної держави

У вересні 2020 року до України прибув з офіційним візитом віце-президент Європейської комісії, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Той самий Боррель, який заявив, що в Євросоюзі не хочуть повторення українського євромайдану, у такий спосіб давши оцінку цій так званій мирної революції та її результатам.

Віце-президент Єврокомісії заявив, що ЄС готовий надати 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги, однак для цього Україні треба погоджуватися з усіма вимогами МВФ.

«Ми також готові надати 1,2 млрд макрофінансової допомоги для того, щоб допомогти розв'язанню проблем, які пов'язані з економічним спадом, викликаним пандемією коронавірусу. Однак для цього Україні необхідно конструктивно взаємодіяти із МВФ (? ‒ В. М.), а також виконати всі вимоги, які стосуються посилення верховенства права в Україні», ‒ сформулював пан Боррель вимоги Євросоюзу до України.

Зважаючи на такі заяви високої офіційної особи, виникає відразу кілька запитань.

Чому пан Боррель, представляючи ЄС ‒ незалежну європейську міждержавну організацію, взагалі говорить про вимоги МВФ ‒ зовсім іншої міжнародної організації, яка має своє повноважне керівництво?

Якщо пан Боррель уповноважений офіційно представляти, крім ЄС, ще й МВФ, тоді чому він не показав відповідні документи? Як ми знаємо, цього він не зробив.

Такі офіційні заяви повноважного представника ЄС свідчать про те, що між Євросоюзом і МВФ існують якісь таємні домовленості щодо України, яких і дотримується керівництво Єврокомісії.

Вважаю, що наявність таємних угод між ЄС і МВФ щодо третіх суверенних країн є грубим порушенням статутів вищезазначених організацій.

Вимагаю від МЗС України негайно звернутися з офіційним запитом до МВФ і ЄС. Суть запиту: наявність або відсутність у цих міжнародних організацій будь-яких таємних (усних або письмових) домовленостей щодо України. За наявності таких домовленостей щодо суверенної держави Україна, вони мають бути негайно оприлюднені відповідно до загальноприйнятої міжнародної практики.

Україна не може дозволити ставитись до себе як до колонії.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 25 вересня 2020
×
Приєднатися