Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: В Українського народу хочуть вкрасти історію, підмінивши «контентом»

Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович, виступив із новою ініціативою: створити деякі історичні ігри, «які розвиватимуть критичне мислення на основі історичних матеріалів, щоб дійсність не спотворювалася». І, як слід розуміти, за допомогою цих ігор прищеплювати суспільству «правильне» сприйняття історії для виконання свого головного завдання: «подолання історичних міфів та опору російській агресії в інформаційній сфері».

«Йдеться про створення ігор, відеороликів, мобільних застосунків. Як український, так і польський ІНП мають практику створення подібних речей», – зазначив Дробович.

Аби було зрозуміло, про що говорить Дробович, наведу конкретний приклад: київська студія Starni Games 2020 року випустила гру під назвою Strategic Mind: Blitzkrieg. Фіналом одного зі сценаріїв цієї гри є парад Гітлера на Красній площі.

На такий «контент» збирається витрачати бюджетні кошти Дробович? Зазнавши фіаско у спробах применшити подвиг народів СРСР під час Великої Вітчизняної війни, переживши невдачу із просуванням томосу, викликавши обурення громадян насильницькою декомунізацією та перейменуваннями вулиць, міст і сіл, адепти політично вмотивованих змін історії усвідомили те, що для розумних людей було очевидно від самого початку: їхнє трактування минулого базується не на фактах, а на політичній доцільності.

Тоді УІНП, який зайшов у глухий кут, обрав інший шлях, роблячи акцент на ігровій складовій, тобто на поліваріантності дій учасника історичного процесу, яким може стати кожен в ігровій реальності, а отже, на створенні великої кількості варіантів історії, серед яких Гітлер на Красній площі може виявитися не найстрашнішим.

Ще 2015 року дослідники США, Канади, Туреччини, Великої Британії, Австрії, Швеції, Іспанії та Швейцарії в спеціальному відкритому листі пояснили Президентові Порошенку і прем'єрові Гройсману, до чого призведе ухвалений формат діяльності УІНП: він «стане подарунком для тих, хто хоче посварити українців між собою». Але життя показало, що «посварити» й було метою режиму, є нею і зараз.

«Опозиційна платформа – За життя» усвідомлює, які цілі та завдання ставить Український інститут національної пам'яті, якими методами він діє. Для протидії їм у дні святкування Великої Перемоги ми заявили про створення Громадського руху «Український фронт захисту історичної пам'яті». Ми маємо захистити справжню історичну пам'ять, яка сьогодні потребує не лише відновлення, а й щирої поваги і шанування.

На нашому боці історичні факти, народна пам'ять і підтримка мільйонів українців, яким відома правда.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа – За життя»

Опубліковано: 10 вересня 2020
×
Приєднатися