Рус Укр Eng
— Розгорнути навігацію —

Віктор Медведчук: Здача прем'єром Шмигалем інтересів українського машинобудування ‒ ще один аргумент для негайної відставки цього злочинного уряду

За підсумками першого півріччя 2020 року найбільших збитків зазнало українське машинобудування. Загалом втрати в цьому секторі економіки перевищили 22%. В окремих галузях виробництво продукції, якщо порівнювати з першим півріччям 2019-го, виглядає таким чином:

‒ виробництво комп'ютерів, електронної та оптичної продукції ‒ мінус 25,7%;

‒ виробництво електричного обладнання ‒ мінус 9,4%;

‒ виробництво машин та устаткування, що не входить до інших груп, ‒ мінус 18,4%;

‒ виробництво автотранспортних засобів ‒ мінус 30,8%;

‒ ремонт і монтаж машин та устаткування ‒ мінус 16,7%.

Спробу підтримати українське машинобудування зробила Верховна Рада, яка 21 липня 2020 року прийняла в першому читанні проект закону № 3739 «Про внесення змін до Закону України "Про державні закупівлі" щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості». Цей законопроект передбачає при державних закупівлях умови локалізації (обов'язкового розміщення замовлень на українських підприємствах) ‒ 25‒40% з 2021 року зі збільшенням до 40‒60% із 2024-го.

Однак навіть така боязка спроба українського парламенту захистити вітчизняне машинобудування викликала жорстке неприйняття в ЄС. На переговорах у Брюсселі 23 липня 2020 року виконавчий віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс заявив, що прем'єр Шмигаль уже гарантував: проголосований у першому читанні законопроект № 3739 «відповідатиме Угоді про асоціацію України з ЄС».

«Дійсно, це питання було предметом обговорення під час сьогоднішньої зустрічі. Я вітаю гарантії, які отримав від прем'єр-міністра, що уряд працюватиме над цим питанням, аби гарантувати, що будь-які поправки до цього законопроекту відповідатимуть угодам України з ЄС, включно з Угодою про асоціацію», ‒ заявив Домбровскіс.

Сказане Домбровскісом підтвердив і сам Шмигаль: «У чинній редакції він (законопроект № 3739. ‒ Ред.) не відповідає деяким параметрам Угоди про асоціацію, тому уряд наполягатиме на тому, аби ми відредагували редакцію спільно з депутатами так, щоб вона не порушувала наших міжнародних угод, і не лише про асоціацію».

Отже, Шмигаль буквально наступного дня після прийняття законопроекту Верховною Радою здав національні інтереси, причому здав їх в умовах найжорстокішої кризи та обвального падіння українського машинобудування.

Уряд, який цинічно ігнорує інтереси України, має бути негайно відправлений у відставку.

 

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

«Опозиційна платформа ‒ За життя»

Опубліковано: 3 серпня 2020
×
Приєднатися